Podawały się za pracownice socjalne. Chciały wyłudzić pieniądze

Dwie kobiety podające się za pracownice socjalne zostały zatrzymane przez policjantów z prewencji. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o próbach oszustw na jednym z elbląskich osiedli. Od razu na miejsce wysłał patrol policji.

Cała sytuacja miała miejsce wczoraj około godziny 14.00. Po elbląskim osiedlu Zawada miały poruszać się dwie kobiety w średnim wieku, podające się za pracownice socjalne. Z relacji jednej z mieszkanek wynikało, że kobiety odwiedziły jej mieszkanie i zażądały kwoty 400 zł, gdy ta powiedziała, że nie ma pieniędzy jedna z kobiet zajęła ją rozmową, druga natomiast w tym czasie weszła do pokoju rozglądając się za wartościowymi przedmiotami.

Gdy nic nie znalazła obie opuściły mieszkanie. Kobiety weszły jeszcze do kilku innych mieszkań. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili klatkę schodową, po której aktualnie poruszają się oszustki.

– Na widok policjantów obie panie próbowały uciec na wyższe piętra budynku. Jak to zwykle bywa ucieczka zakończyła się zatrzymaniem. Po wylegitymowaniu okazało się, że obie panie w wieku 42 i 46 lat przyjechały z Gdańska. Policjantom próbowały wmówić, że szukają tu swojego znajomego, ale nie wiedzą gdzie mieszka i jak się nazywa. W tym samym czasie podeszła do policjantów inna starsza kobieta mówiąc, że kobiety próbowały wejść do jej mieszkania pod pretekstem sprzedaży… świątecznej kiełbasy. Obie panie spędziły późne popołudnie i noc w policyjnym areszcie. Policjanci sprawdzą czy nie oszukały kogoś z mieszkańców. Obie usłyszą zarzut usiłowania kradzieży – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register