Podczas włamań zakładał maskę wilkołaka

Mężczyzna w przebraniu wilkołaka włamuje się do sklepu… to niecodzienny widok ale policjanci wiedzą o tym, że przestępcy posuwają się do różnych sposobów by ukryć swoją tożsamość. Pewien 52-latek wybrał właśnie maskę wilkołaka zamiast kominiarki, bo taką… znalazł wśród pozostawionych zabawek swojego wnuka.

Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu elbląskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn: 36 i 52-latka, obaj podejrzani o włamania. Odzyskano też przedmioty, które znajdował się w mieszkaniu 52-latka a pochodziły z kradzieży. Były to elektronarzędzia, rowery i telefony komórkowe. Ponadto w mieszkaniu znaleziono foliowe zawiniątka z narkotykami. Po ich zbadaniu testerem okazało się, że jest to amfetamina oraz marihuana.

Jednym z czynów, którego dokonał 52-latek było włamanie do sklepu spożywczego. To właśnie podczas tego włamania mężczyzna użył… maski wilkołaka, którą zabrał z zabawek swojego wnuka. Tę właśnie maskę policjanci zabezpieczyli podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny. 36 i 52-latek często działali razem. Podczas jednego z włamań ukradli m.in. dwa damskie rowery. To na nich jeździli później na kolejne włamania.

36-latek usłyszał łącznie 12 zarzutów w tym oprócz kradzieży z włamaniem również zarzut posiadania narkotyków. Policjanci wspólnie z prokuraturą wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. Dziś sąd przychylił się do tego i aresztował 36-latka na 3 miesiące. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

Policjanci ustalają resztę właścicieli odzyskanych przedmiotów. Jeżeli ktoś rozpoznaje swoją własność wśród rzeczy pokazanych na zdjęciach proszony jest o kontakt z policjantem pod nr tel.: 55 230 16 20.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register