Podróbki na 150 tys. zł zarekwirowane

Prawie 1470 par butów i 69 sztuk odzieży o wartości około 350 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczona odzież i buty były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciele najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą w Komendzie Stołecznej udali się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z posiadanych informacji wynikało, że na bazarze są oferowane do sprzedaży towary, których zła jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Funkcjonariusze skontrolowali kilka stanowisk na bazarze i w halach magazynowych. Tam znaleźli szeroki asortyment odzieży i obuwia. Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Ubrania i buty były wykonane z niskiej jakości materiałów, posiadały skazy, wykończono je niedbale, miały znaki towarowe znanych, markowych firm.

Policjanci zabezpieczyli 69 sztuk odzieży i prawie 1470 par butów znanych marek. Biegły wyda teraz opinię o jakości towarów. Określi również ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano wartość towaru na około 150 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali dwóch obywateli Pakistanu w wieku 35 i 49 lat oraz dwóch Polaków w wieku 22 i 34 lat . Niewykluczone, że usłyszą oni zarzuty wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register