Pogoda oszaleje. Rano deszcz ze śniegiem, we wtorek nawet 19 st!

Meteorolodzy z Meteo Elbląg informują, że w poniedziałek rano możemy zmagać się z oblodzeniami w mieście. Natomiast we wtorek prognozowana jest niespodzianka – temperatura może sięgnąć nawet…19 st. C.

– Wystarczyły 24 godziny by modele meteorologiczne nieco zmieniły sugerowany rodzaj opadów, jaki może nas czekać najbliższej nocy z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek nad ranem przede wszystkim na Wysoczyźnie Elbląskiej i Warmii. Możliwe są opady śniegu z deszczem miejscami o umiarkowanym natężeniu w związku z powyższym uprzedzamy, że lokalnie na drogach zrobi się ślisko – informują elbląscy meteorolodzy.

Jak czytamy w komunikacie, opad uwarunkowany będzie orografią terenu, im wyżej tym zimniej, temperatura obniży się do minimalnie +2st, +3st.C. Jednak jeśli śnieg się pojawi będzie to dość krótki incydent, po którym nie powinien zostać żaden ślad.

Trudno w to uwierzyć ale we wtorek w regionie ociepli się nawet do +15, +19st.C !

Źródło: https://www.facebook.com/officialInfoMeteoElblag/posts/1092699017570238

Policja również ostrzega kierowców przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

– Warunki drogowe znacznie się zmieniły. Mokra nawierzchnia i mogące wystąpić przymrozki to dla kierujących „pułapka”, która może zakończyć się w przydrożnym rowie lub drzewie. Pamiętajmy o ograniczaniu prędkości i ostrożności podczas pokonywania zakrętów – informuje kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register