Policja w Elblągu radzi jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem

Okres urlopowy w pełni. Upragniony wypoczynek może zakłócić wiadomość o włamaniu do pozostawionego bez opieki mieszkania czy domu. Co należy wiedzieć, co zrobić, aby zapobiec niemiłej niespodziance? Elbląscy policjanci radzą jak ustrzec się przed tego typu przypadkami.

Policja radzi:

* Wyjeżdżając, zostaw swoje mieszkanie pod opieką zaufanych sąsiadów, znajomych lub członków rodziny. Pozostaw im klucze i koniecznie kontakt do siebie (adres miejsca pobytu, numer telefonu).

* Nie pozostawiaj w mieszkaniu gotówki lub biżuterii. Na czas wyjazdu umieść je w banku lub przekaż zaufanym osobom.

* Nie chwal się i nie rozpowiadaj wśród obcych o swoich planach wakacyjnych, związanych zwłaszcza z perspektywą dłuższego wyjazdu.

* Wyjeżdżając z domu nie zostawiaj śladów wskazujących na nieobecność domowników. Poproś rodzinę lub sąsiada o zabieranie poczty sprzed drzwi lub ze skrzynki, pozwól na wizytę w domu aby choć na chwilę zapalić światła.

* Jeżeli posiadasz w mieszkaniu cenne przedmioty postaraj się właściwie zabezpieczyć mieszkanie. Wyposaż je w kraty zewnętrzne i zamki antywłamaniowe. Jeżeli nie jesteś pewien, czy wybrałeś właściwy sposób zabezpieczenia mieszkania, zwróć się o fachową pomoc np. do policjantów.

Należy pamiętać, że nawet najlepsze zabezpieczenie nie gwarantuje w 100% bezpieczeństwa. Dlatego gdy już dojdzie do włamania niezwłocznie powiadom Policję, niczego nie dotykaj, nie sprzątaj i nie staraj się przeglądać rzeczy, by ustalić, co zginęło, ponieważ w ten sposób zacierasz ślady i utrudniasz pracę policjantom.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register