Elbląska szkoła przejdzie remont. Koszt to ponad milion złotych

Ponad 1,1 mln złotych kosztować będzie realizacja zadania pn. „Modernizacja Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Komeńskiego 39 w Elblągu”. Prezydent Witold Wróblewski podpisał umowę z wykonawcą tego zadania. Zrealizuje je Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz.

W wyniku przeprowadzonej w 2021 roku analizy potrzeb elbląskiej infrastruktury oświatowej Zespół Szkół Mechanicznych został wskazany jako obiekt najpilniej wymagający poprawy stanu technicznego. Zadanie składa się z dwóch części. Pierwsza dot. wymiany okien od strony ul. Komeńskiego i wykładzin podłogowych. Jej koszt to ponad 660 tys. zł. Druga część to wymiana instalacji elektrycznej wraz z wykonaniem oświetlenia ewakuacyjnego, monitoringu wewnętrznego i systemu sygnalizacji pożaru. Koszt to ponad 450 tys. zł. Łącznie modernizacja pochłonie ponad 1,1 mln zł. Zadanie realizowane jest w całości ze środków własnych Gminy Miasto Elbląg. Gratuluję wykonawcy wygranego przetargu i życzę bezproblemowej realizacji – mówił podczas podpisania umowy Prezydent Witold Wróblewski.

Modernizację tej placówki rozpoczęto w ubiegłym roku. Potrzeb w Zespole Szkół Mechanicznych jest jeszcze dużo więcej. W miarę możliwości finansowych będą planowane kolejne prace w tej i w innych placówkach.

W tym roku zaplanowaliśmy jeszcze niewielkie prace w I Liceum Ogólnokształcących. I to tak naprawdę wyczerpie środki, które były zaplanowane w tym roku na te cele – mówił Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.

Prace będą wykonywane podczas normalnego funkcjonowania szkoły. Będziemy na kilka dni wyłączać pojedyncze klasy, po skończeniu pracy w jednym pomieszczeniu, będziemy przechodzić do kolejnego. Będziemy się starali, aby było jak najmniej uciążliwości dla nauczycieli i uczniów – zapowiada Mirosław Markiewicz, wykonawca inwestycji.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register