Policjanci byli w szoku, gdy zatrzymali tego kierowcę!

Uczestnicy ruchu drogowego poinformowali w niedzielę dyżurnego policji o mężczyźnie, który w „dziwny” sposób porusza się fordem fiestą. Informacja doprowadziła do kontroli drogowej i co najważniejsze do wyeliminowania z ruchu kolejnego pijanego kierującego.

Ta kontrola drogowa była specyficzna i policjanci ruchu drogowego dawno nie spotkali się z takim postępowaniem osoby, która wsiada za kierownicę auta.

– Skontrolowana w Jegłowniku fiesta była prowadzona przez 65-latka. We wnętrzu samochodu znajdowało się kilkanaście pustych butelek po wódce oraz jedna nie do końca opróżniona, z której mężczyzna mógł „popijać” nawet w trakcie jazdy samochodem – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Świadczy o tym zawartość alkoholu w organizmie oraz panujący wewnątrz pojazdu zapach alkoholu. Policjanci zbadali mężczyznę alkotestem. Okazało się, że ma on 2,3 promila alkoholu w organizmie. Jego samochód trafił na policyjny parking.

65-latek gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Policjanci od razu podczas kontroli zatrzymali mu prawo jazdy. Zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

 

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register