Policjanci nie tylko wystawiają mandaty. Również pomagają kierowcom

Wakacje to również czas „wakacyjnych interwencji”. Policjanci w swojej codziennej służbie stykają się z sytuacjami, w których osoby liczą na ich szczególną pomoc.

Przebite koło może bowiem zakłócić wakacyjny wyjazd a na domiar złego złamany klucz do odkręcania śrub dopełni tego dzieła. A co zrobić w sytuacji gdy uczestniczyliśmy w kolizji czekamy na holownik a rodzina chce dotrzeć nad morze? Z pomocą przychodzą policjanci ruchu drogowego.

Dwie weekendowe sytuacje to tylko zasygnalizowanie tego, w jaki sposób policjanci pomagają turystom, dla których trasa na Mierzeje Wiślaną może sprawić nieco kłopotu. Przebite koło w samochodzie nie jest skomplikowanym defektem. Wymieniamy na zapasowe i jedziemy dalej. Gorzej jak sytuacja miała miejsce na drodze nr 7 gdzie panuje spory ruch, a dodatkowo złamaliśmy klucz do odkręcenia śrub. Wtedy sytuacja się komplikuje.

Z pomocą mężczyźnie, który znalazł się w takich okolicznościach przyszli a właściwie przyjechali z pomocą policjanci z patrolu ruchu drogowego. Zawieźli go do najbliższej stacji, gdzie zakupił nowy klucz.

Później towarzyszyliśmy mu podczas wymiany koła zabezpieczając miejsce tak, aby był widoczny z daleka dla innych uczestników ruchu i aby nie doszło do potrącenia – mówi sierż. szt. Maciej Krztoń z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

Inna sytuacja, która miała miejsce w weekend to obsługa kolizji, do której doszło na drodze nr 7. Po kolizji został unieruchomiony samochód, którym rodzina jechała na wakacje na Mierzeje Wiślaną. Policjanci ustalili o której godzinie będzie jechał najbliższy autobus rejsowy w tamtym kierunku.

Uzgodnili także z dyspozytorem, że zatrzyma się on w miejscu obsługiwanej kolizji. Rodzina mogła przesiąść się bezpiecznie do autobusu w momencie, gdy ich samochód odjeżdżał na lawecie.

Jak mówią sami policjanci ruchu drogowego: „przede wszystkim staramy się rozwiązać problemy turystów i jak najbardziej pomóc im w bezpiecznym dotarciu do celu podróży”.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1 komentarz

  • savik Reply

    17 lipca 2018 at 23:01

    miałbyć stajk a jednak mandaty robią, jednak bez Yanosika sie nie obejdzie

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register