Pomogą chorej elblążance. Przepłyną dla niej Kanał Elbląski

Trzech mężczyzn, w tym policjant z Elbląga, podjęli wyzwanie przepłynięcia na deskach SUP Kanału Elbląskiego z Ostródy do Elbląga. Wszystko to dla 2-letniej dziewczynki, która od urodzenia jest niewidoma. Akcja ma na celu wsparcie leczenia Mai Miros z Elbląga i pozyskanie funduszy na jej rehabilitację i przedszkole dla niewidomych w Sobieszewie.

Maja ma niecałe 2 latka, urodziła się w 24 tygodniu ciąży, ważąc zaledwie 620 g i mierząc 27 cm. W szpitalu przeleżała 3,5 miesiąca, 2 miesiące podłączona była pod respirator, przeszła martwicze zapalenie jelit, miała wyłonioną stopię przez rok. Maja od samego początku ma problemy z oczkami, jest niewidoma. Rodzice zbierają pieniądze na jej rehabilitację i przedszkole dla niewidomych w Sobieszewie, gdzie rodzice od września będą ją dowozić z Elbląga.

– Pomysł zrodził się spontanicznie na początku roku. Zainicjował go Przemek, który znał rodziców Mai i to on zadzwonił do mnie. Nie zastanawiałem się przez chwilę, gdyż lubię pomagać i lubię wyzwania. Startujemy o północy z czwartku na piątek (29/30 czerwca). Start będzie w Ostródzie. W plecakach będziemy mieli jedzenie i wodę. Czeka nas wiele trudności, w tym 5 pochylni i dwie śluzy. Najbardziej obawiam się wiatru, to on może nas ograniczać – mówi aspirant Jarosław Wojtowicz, z elbląskiej komendy policji.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem trzech śmiałków przypłynie do Elbląga około godziny 20.00 w najbliższy piątek. Będzie ich można zobaczyć na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu. Ich trasa będzie monitorowana przez GPS oraz służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

– W akcji może uczestniczyć każdy – do czego serdecznie zachęcamy – wystarczy wesprzeć Maję i jej rodziców na stronie pomagam.pl/dojazdmai a każdy przepłynięty przez nas kilometr będzie łatwiejszy – mówi pomysłodawca Przemysław Jaśniewski.

– Chcemy także promować SUP, Kanał Elbląski i szlak Warmii i Mazur, a trasę spływu chcemy pokonać w mniej niż 24 godziny. Czy się uda? Zobaczymy. Jest to do zrobienia – kończy Jarosław Mincewicz, uczestnik spływu.

Czy jest SUP?
SUP – Stand up Paddling jest połączeniem longboarda z kajakiem. Aby uprawiać ten sport należy mieć długa i wyporną deskę aby dało się na niej stać, oraz wiosło, za pomocą którego poruszamy się po akwenie.

Zapraszamy do współpracy firmy, instytucje, organizacje, osoby prywatne, media – wspólnie pomóżmy Mai w drodze do normalnego życia.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register