Pomysły na spędzenie Dnia Dziecka?

Dzień Dziecka to bardzo ważny i długo wyczekiwany dzień w życiu każdego dziecka. To również wyjątkowy dzień w życiu całej rodziny.

Prezenty

Nieodłącznym elementem Dnia Dziecka są prezenty. Dzieci bardzo lubią je dostawać. Prezenty na dzień dziecka znajdujące się np. w ofercie sklepu bee.pl muszą być dobrane do wieku, płci i temperamentu dziecka. Prezenty z okazji Dnia Dziecka nie powinny być drogie. Do prezentu można dołączyć ulubione słodycze naszej pociechy. 

Ważnym elementem udanego Dnia Dziecka oprócz prezentu jest też czas poświęcony dziecku. Warto postarać się, aby nasza pociecha nie kojarzyła Dnia Dziecka wyłącznie z prezentami. 

Rodzice to osoby, które najlepiej znają swoje dziecko i wiedzą, co sprawi mu największą radość. Dlatego należy zorganizować ten dzień tak, by maluch był zadowolony i by na długo zapamiętał ten dzień. 

Wspólne zabawy z dzieckiem

Maluchy uwielbiają spędzać czas na zabawie. Wspólne zabawy z dziećmi nie muszą być wyszukane, ważne, aby aktywizowały całą rodzinę. 

Wycieczka za miasto

Warto spędzić czas na świeżym powietrzu. Można wybrać się na wycieczkę za miasto i urządzić sobie piknik, na który zabierzemy ulubione przekąski dziecka. Można upiec kiełbaski na ognisku lub na grillu. Spędzanie czasu na łonie natury to doskonały sposób na relaks. Patrzenie na zieleń, słuchanie śpiewu ptaków doskonale poprawi samopoczucie i doda energii.  

Jeżeli ze względu na pracę nie możemy pozwolić sobie na świętowanie 1 czerwca, ustalmy z dzieckiem, że nasz Dzień Dziecka będziemy świętować w inny ustalony dzień, np. w konkretną sobotę lub niedzielę. Wtedy będziemy mogli poświęcić dziecku cały swój czas i uwagę. 

Dzień warto zacząć od wspólnego śniadania. Przygotujmy to, co dziecko lubi najbardziej. Postarajmy się, aby posiłek był pięknie podany. Celebrujmy wspólne chwile. Nie spieszmy się. Na zabawy będziemy mieć dużo czasu. 

Wyjście do parku rozrywki, do kina, do wesołego miasteczka

Można wybrać się z dzieckiem do parku rozrywki, do wesołego miasteczka, do kina, do teatru, do zoo, do parku trampolin, do parku linowego, do restauracji, na pizzę, na lody. Warto zrobić to w formie niespodzianki, nie mówiąc dziecku, dokąd jedziemy. Dzieci uwielbiają niespodzianki. 

Wspólne przygotowanie smakołyków

Pomysłem na spędzenie Dnia Dziecka jest wspólne przygotowanie smakołyków, których wcześniej nie jedliśmy. Można wspólnie upiec ciasteczka lub babeczki i wspólnie je ozdobić. Wieczorem można urządzić seans filmowy, bajkowy lub wieczór z planszówkami. 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register