Ponad 100 km/h w mieście i…utrata prawa jazdy!

24-letni mężczyzna, który przekroczył w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h, stracił prawo jazdy. Policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał go w miejscowości Krasny Las niedaleko Elbląga.

Mężczyzna swoje uprawnienia do kierowania stracił na 3 miesiące. Policyjne kontrole prędkości w terenie zabudowanym mają przede wszystkim dyscyplinować kierowców łamiących przepisy i przekraczających dozwoloną prędkość.

– Wczoraj, około godziny 15.40 taki właśnie patrol zatrzymał do kontroli audi. Wcześniej, policjanci zmierzyli prędkość z jaką pojazd poruszał się po drodze. Okazało się, że 24-latek kierujący autem jechał o ponad 51 km/h za szybko. W miejscu ograniczenia do 50 km/h poruszał się z prędkością  101 km/h – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a także ukarali 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi. W myśl przepisów uprawnienia kierującego zostaną teraz zawieszone na 3 miesiące. Dopiero po tym czasie odzyska dokument.

 

2 komentarze

  • Biedro Reply

    7 marca 2018 at 13:36

    Ale wiecie, że nie ma takiej miejscowości koło Elbląga “Krasny Las”? Jest taka dzielnica w Elblągu 🙂

  • Hmm Reply

    28 czerwca 2018 at 11:09

    Tak a potem łapią go znowu i znowu bo dalej jezdzi

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register