Pościg ulicami Ostródy. Pijany kierowca stracił samochód

Pomimo wyraźnych sygnałów wydawanych przez policjantów ostródzkiej drogówki, 21-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zaczął uciekać. Jak się okazało kierował on mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz kierowania. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowania na zakazie – odpowie przed sądem.

W piątek (10.05.2024r.) o godzinie 11:30 policjanci ostródzkiej drogówki poinformowali oficera dyżurnego o tym, że na drodze krajowej nr 16 w okolicy Węzła Ostróda Południe kierujący osobową skodą pomimo wydania przez nich polecenia zatrzymania pojazdu – nie zatrzymał się i kontynuował dalszą jazdę. Mężczyzna skierował się w kierunku Olsztyna po czym skręcił w kierunku miejscowości Lubajny wjeżdżając na ulice Ostródy. Kilka policyjnych radiowozów prowadziło jednocześnie pościg zachowując przy tym wszelkie warunki bezpieczeństwa innych użytkowników ruchu.

Pościg udaremniony został przez policjantów na ul. Szosa Elbląska w Ostródzie. Okazało się, że powodem nieodpowiedzialnego zachowania 21-latka był aktywny zakaz sądowy dotyczący kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz jazda w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwa tj. kierowania w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do orzeczenia sądu oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Dodatkowo, 21-latek odpowie za szereg wykroczeń popełnionych w trakcie swojej szaleńczej jazdy.

Niezatrzymanie pojazdu na wyraźne polecenie policjantów zmusza ich do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza sytuację zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego!

Pamiętaj: Zgodnie z prawem, do zatrzymania pojazdu, który zagraża życiu lub zdrowiu policjanta lub innych osób, policjant może wykorzystać broń palną. Niezatrzymanie się do kontroli, szaleńcza jazda i narażenie życia innych, w pewnych sytuacjach, może zmusić policjantów do sięgnięcia po broń.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register