Potrącony przez samochód chłopiec uciekł. Policja szuka poszkodowanego i świadków

Kolejne potrącenie na ul. Nowowiejskiej. Tym razem kierowca samochodu potrącił 12-latka. Problem w tym, że poszkodowany chłopiec zbiegł z miejsca wypadku. Policja szuka jego i świadków wypadku.

Do potrącenia chłopca na ul. Nowowiejskiej doszło 20 listopada br. około godz. 16.00.

– Elbląska policja poszukuje poszkodowanego w zdarzeniu 12-latka. Szukamy kontaktu z poszkodowanym oraz jego rodzicami. Numer kontaktowy do policjanta prowadzącego postępowanie to: 55 230 15 95 – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Ulica Nowowiejska należy ostatnio do jednych z najbardziej niebezpiecznych arterii komunikacyjnych miasta. Niedawno doszło właśnie tu do śmiertelnego wypadku.

Tragedia rozegrała się w październiku br. na przejściu dla pieszych przy ul. Nowowiejskiej. Według relacji świadków pasami przechodzili piesi. Jeden z samochodów zatrzymał się, aby ich przepuścić. Niestety 65-letni kierowca mercedesa tego nie zrobił. Z impetem wjechał na przejście dla pieszych i uderzył przechodząca przez jezdnię kobietę.

Według świadków zdarzenia siła uderzenia była tak duża, że kobietę wyrzuciło w górę. Ranna została przewieziona do szpitala. Niestety zmarła w wyniku poważnych obrażeń wewnętrznych.

Mieszkańcy tego rejonu miasta apelowali do władz Elbląga o wprowadzenie takich ograniczeń, aby spowolnić ruch na tej ulicy. Elbląski Ratusz jednak nie takich możliwości na ul. Nowowiejskiej.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register