Pożar poddasza na ul. Dębowej

2 kwietnia br. około godziny 19:30 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Dębowej w Elblągu. Do zdarzenia natychmiast skierowano strażaków z obu elbląskich jednostek ratowniczo- gaśniczych.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pożarem objęte jest poddasze budynku oraz konstrukcja i poszycie dachu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów wody w natarciu, co w efekcie doprowadziło do ugaszenia pożaru.

Działania gaśnicze były prowadzone wewnątrz budynku oraz z zewnątrz, w tym przy użyciu autodrabiny mechanicznej. Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej akcji ogień nie rozprzestrzenił się na inne części budynku.

Wszyscy mieszkańcy opuścili swoje lokale jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych i żadna osoba nie odniosła obrażeń podczas tego zdarzenia. Na zakończenie obiekt został dokładnie przewietrzony oraz sprawdzony kamerą termowizyjną. Na tym działania zakończono.

W działaniach brało udział łącznie 5 zastępów PSP z JRG nr 1 i JRG nr 2 w Elblągu, tj. 19 strażaków, policja oraz pogotowie energetyczne.

opracowanie: st. sekc. Dawid Rogożyński

zdjęcia: kpt. Piotr Woliński

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register