Pożar w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

System sygnalizacji pożarowej skutecznie powiadomił pracowników o powstałym zagrożeniu pożarowym w części poddasza obiektu muzealnego. Jeszcze przed przybyciem straży pożarnej pracownicy przeprowadzili ewakuację oraz zabezpieczyli teren wokół obiektu.

Dodatkowo ewakuacji poddano zbiory muzealne, które w specjalnych skrzyniach wynoszone były na zewnątrz.

Strażacy oprócz gaszenia pożaru, musieli odnaleźć poszkodowanego, który został ewakuowany na zewnątrz ze strefy pożarowo niebezpiecznej. Dodatkowym wyzwaniem było bezpieczne wprowadzenie wozów strażackich przez bramę na dziedziniec Wzgórza Katedralnego.

Na szczęście to były tylko ćwiczenia.

W piątek 6 maja br. strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy – ochotnicy z OSP Frombork uczestniczyli w ćwiczeniach taktyczno – bojowych przeprowadzonych w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Ćwiczenia zrealizowane zostały przez pracowników muzeum przy udziale funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Jako miejsce ćwiczeń wybrana została kanonia wewnętrzna, która położona jest na Wzgórzu Katedralnym. Na miejscu pozorowanego pożaru poddasza jako pierwsi przybyli strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej we Fromborku, którzy rozpoczęli działania ratownicze. Strażacy OSP zostali wsparci przez zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Łącznie w ćwiczeniach zaangażowanych zostało sześć pojazdów straży pożarnej.

W trakcie ćwiczeń sprawdzono możliwości pojazdów specjalnych w postaci podnośnika hydraulicznego oraz autodrabiny pożarniczej.

Straż Pożarna w Braniewie

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register