Pracowity weekend policji. Pijani kierowcy i kolizje

Policjanci podczas weekendu interweniowali 160 razy. Były to głownie interwencje domowe. 17 osób przewieziono do wytrzeźwienia. Funkcjonariusze z ruchu drogowego przebadali na zawartość alkoholu 349 kierujących. Zatrzymano jednego pijanego kierowcę, który brał udział w kolizji. Do policyjnego aresztu trafił 25-latek za posiadanie narkotyków. Był także pożar domu pod Pasłękiem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

W miniony weekend nie było wypadków drogowych. Policjanci odnotowali 20 kolizji. Do jednej z nich doszło w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Nowy Dwór Elbląski. Na miejscu okazało się, że 28-letni kierowca volkswagena passata był pijany. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Z kolei w sobotę na ulicy Akacjowej w Elblągu policjanci prewencji zatrzymali 25-latka. Miał przy sobie amfetaminę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz będzie się tłumaczył przed sądem. Grożą mu 3 lata więzienia.

W tym samym dniu w miejscowości Drulity pod Pasłękiem wybuchł pożar domu. Mieszkały w nim dwie rodziny. W budynku znajdowało się 5 osób. Wszyscy zdążyli wyjść i nikt nie został ranny. Policjanci wyjaśniają przyczynę pożaru. Straty oszacowano na 350 tysięcy złotych.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

1 komentarz

  • Jarek Reply

    4 grudnia 2018 at 06:23

    Nowy Dwór – nie elbląski – tylko ten za Węziną Dłużyną. A Nowy Dwór elbląski jest koło Jegłownika. . .

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register