Prezydent przyzna dotacje elbląskim klubom sportowym

Kluby sportowe z Elbląga, jak co roku, mogą liczyć na finansowe wsparcie elbląskiego samorządu w realizacji zadań z zakresu kultury fizycznej. Prezydent Witold Wróblewski ogłosił dwa konkursy dotyczące upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz wspierania szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach. Na te dwa zadania w projekcie budżetu na 2021 rok prezydent miasta zaplanował 2 mln 110 tys. zł.
 
Organizacja zajęć treningowych, zakup sprzętu, wyjazdy lub organizacja zawodów, to tylko niektóre z działań, które kluby sportowe prowadzą przez cały rok przy pomocy dotacji z budżetu Elbląga przyznanej przez Prezydenta Miasta. W 2020 r. w zajęciach sportowych, organizowanych przez elbląskie kluby, które otrzymał dotację z Gminy Miasto Elbląg, brało udział ponad 6,5 tysiąca dzieci i młodzieży.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski ogłosił właśnie dwa konkursy dla klubów sportowych, które dotyczą wsparcia upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach. W projekcie budżetu Elbląga na 2021 r. na te dwa zadania prezydent miasta zaplanował 2 mln 110 tys. zł. Te pieniądze trafią do klubów sportowych, by mogły prowadzić systematyczną działalność.

Upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, to konkurs skierowany do klubów sportowych, które w szczególności prowadzą działania w zakresie szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w kategorii: młodzika, juniora młodszego, juniora oraz młodzieżowca, biorących udział we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez okręgowe i ogólnopolskie związki sportowe oraz w zakresie grup początkujących.

Wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach, to konkurs, który dotyczy w szczególności działań w zakresie szkolenia sportowego oraz udziału we współzawodnictwie sportowym w kategorii wiekowej senior.

Regulaminy obu konkursów zostały opublikowane m.in. w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Elblągu na stronie Pełnomocnika ds. Organizacji Pozarządowych. Zainteresowane organizacje, które wyrażają chęć złożenia oferty konkursowej, winny dokładnie zapoznać się z ogłoszeniami konkursowymi. Oferty należy składać do 30 grudnia 2020 r.
Regulaminy konkursów:

Upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży: http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/60943
Wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach: http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/60944

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register