Przedsiębiorcy z Giełdy Elbląskiej poważnie zaniepokojeni. Proszą Ratusz o pomoc

Elblążanie prowadzący swoje punkty handlowe na terenie Giełdy Elbląskiej są mocno zaniepokojeni sytuacją, jaka panuje przy budowie wiaduktu na Zatorze. Wskazują, że jeśli Urząd Miejski w Elblągu nie zorganizuje stałego dojazdu na teren Giełdy, może to negatywnie odbić się na ich działalności.

Budowa wiaduktu na ul. Lotniczej to dla dużej części mieszkańców nadzieja na bezproblemowy dojazd do i z dzielnicy Zatorze. Skutkuje to jednak nową organizacją ruchu w najbliższym otoczeniu. Zwrócili na to uwagę zaniepokojeni kupcy z „Giełdy Elbląskiej”. Efektem reorganizacji układu drogowego dojazd do terenów giełdy został ograniczony do wyłącznie jednego, od strony ul. Grunwaldzkiej (obok dawnego biurowca Elzamu). Wcześniejsze rozwiązania umożliwiały dodatkowo wjazd w dwóch punktach od strony Lotniczej.

Handlowcy z Giełdy Elbląskiej zwrócili się z prośbą o interwencję do radnej miejskiej Marii Koseckiej.

– Giełda Elbląska to jedno z ostatnich miejsc w naszym mieście gdzie mali przedsiębiorcy prowadzą działalność handlową. Dynamiczna ekspansja różnego rodzaju sieciowych marketów na terenie Elbląg doprowadziła do likwidacji małych sklepików. Taki los spotkał Gildię Elbląską przy ul. Płk. Dąbka. Kupcy z „Giełdy Elbląskiej” przy ul. Lotniczej wierzą w powodzenie prowadzonych przez siebie biznesów, jednak ograniczanie możliwości dojazdu odbierają w kategoriach dużego zagrożenia na przyszłość – mówi radna. – Na zaproszenie kupców dokonałam zapoznania się z ich problemami na miejscu i stwierdziłam faktyczny problem, powodujący zagrożenie kontynuowania handlu. Ponieważ nowy układ dróg dojazdowych do wiaduktu jest w trakcie budowy przedsiębiorcy sugerowali utworzenie wjazdu na tereny giełdy obok sklepu „Żabka” w okolicach skrzyżowania z ul. Grunwaldzką.

Radna Maria Kosecka uważa, że sprawa jest niezwykle ważna i należy ją rozpatrywać w kategorii żywotnych interesów dużej części elbląskich przedsiębiorców.

– Dlatego wnioskuję o przeprowadzenie pogłębionej analizy i zorganizowanie dodatkowego wjazdu na tereny „Giełdy Elbląskiej” od strony ul. Lotniczej – apeluje radna Kosecka.

 

2 komentarze

  • Małgośka Reply

    9 lutego 2018 at 02:32

    Ratusz ma gdzieś problemy handlowców , czy mieszkańców narażonych bezpośrednio na codzienną gehennę budowy tego wiaduktu . Ważne , że sami mają sucho , ciepło i nie trzęsie im się ratusz od pracy ciężkiego sprzętu . A pani radna dopiero się przebudziła , że dopiero teraz zaczyna ” apelować ” ????

  • wbr Reply

    9 lutego 2018 at 07:54

    Nadzór Budowlany powinien zamknąć wjazd od strony stacji benzynowej Circle K ( Statoil). Tak ogromne wyrwy w asfalcie uniemożliwiają bezpieczny dojazd do giełdy. Zresztą cały teren Elzamu to obraz nędzy i rozpaczy. Nadzór budowlany powinien sprawdzić czy jest tam zapewnione bezpieczeństwo dla kupujących.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register