Pseudokibice zostali zatrzymani

Czynna napaść na interweniujących funkcjonariuszy, odpalenie środków pirotechnicznych oraz posiadanie narkotyków – takie zarzuty usłyszy 7 pseudokibiców zatrzymanych wczoraj przez policjantów w związku z meczem Legii Warszawa i Piasta Gliwice.

Pierwszą interwencję policjanci musieli podjąć zanim jeszcze rozpoczął się mecz. Na Dworcu Zachodnim pseudokibice Piasta Gliwice odpalili środki pirotechniczne i zaczęli dewastować podstawione dla nich  autokary, po czym zaatakowali interweniujących policjantów.

Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa. W związku z tym zdarzeniem policjanci zatrzymali 3 osoby, które odpowiedzą za czynną napaść na policjantów, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Jedna osoba natomiast odpowie za wykroczenie polegające na odpaleniu środków pirotechnicznych.  Za ten czyn grozi kara grzywny, pozbawienia lub ograniczenia wolności.

Do zatrzymania kolejnych trzech pseudokibiców przez policjantów doszło także przed początkowym gwizdkiem sędziego. Również i w tym przypadku mężczyźni odpowiedzą za odpalenie środków pirotechnicznych, ale także za posiadanie narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

źróło:policja.wa.pl, foto: pixabay.com

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register