Psy służbowe Straży Granicznej pomogły odnaleźć zaginionych

Przy pomocy psów służbowych Straży Granicznej funkcjonariusze SG i policji odnaleźli zaginionego 55-latka z Bartoszyc oraz 29-letniego mieszkańca gminy Górowo Iławeckie.

W nocy 26 września funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach wspólnie z policjantami z Bartoszyc prowadzili poszukiwania zaginionego 55-latka. Mężczyzna w godzinach popołudniowych wyszedł z domu na spacer i nie wrócił. Działania rozpoczęto od miejsca zamieszkania mężczyzny. Akcję prowadzono na terenie miasta Bartoszyce oraz okolicznych polach uprawnych. Pies służbowy SG o imieniu „Badi” tropiąc przez pięć kilometrów, wskazał kierunek oddalenia się poszukiwanego, którego następnie odnaleźli funkcjonariusze z KPP w Bartoszycach.

Kolejnej nocy, 27 września na terenie gminy Górowo Iławeckie trwały poszukiwania 29-latka, który zaginął dzień wcześniej. Do akcji prowadzonej również przez policję w Bartoszycach włączyli się funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim. Pies służbowy SG o imieniu „Hardo” podjął trop w jednej z miejscowości, a następnie doprowadził patrol SG do zaginionego mężczyzny.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy – koordynator

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register