Radna apeluje o modernizację przystanków komunikacji miejskiej

Radna Maria Kosecka apelowała do władz miasta o przeprowadzenie prac modernizacyjnych przystanków komunikacji miejskiej. Takie działania mają się pojawić już w tym roku. Jednak ich efekt nie jest zbyt imponujący.

Z olbrzymim zainteresowaniem obserwuję powszechnie stosowane w innych miastach elementy informacyjne i pomocne urządzenia montowane na przystankach komunikacji miejskiej. Należą do nich: plany miasta z zaznaczonymi trasami linii komunikacji miejskiej, elektroniczne tablice informacyjne podające czas do przyjazdu kolejnego pojazdu danej linii, biletomaty, monitoring wizyjny, panele do umieszczania plakatów reklamowych. Wnioskuję o zabezpieczenie środków finansowych w budżecie na rok 2018 i lata następne na modernizację przystanków w przywołane elementy – mówiła radna Maria Kosecka.

Prezydent miasta odpowiada, że pewne działania w tym kierunku zostaną podjęte jeszcze w tym roku. Jeden biletomat (automat do zakupu biletów) oraz dwie tablice informacyjne mają się pojawić w obrębie Placu Dworcowego. Pojawić się mają też dwie nowoczesne wiaty przystankowe. Gdzie? Tego na razie nie wiadomo. Miasto nie przewiduje natomiast monitoringu wizyjnego na przystankach.

odp prezydenta

– Pomimo wniosku o ujęcie w budżecie na 2018 i lata następne mamy jedynie informacje o kolejnych pracach w oparciu o realizowane projekty. Brakuje natomiast konkretnego programu określającego zakres, cele i horyzont czasowy. A więc kolejne działanie akcyjne bez systemowego, przemyślanego działania. Wpisanie kolejnej sprawy do budżetu na 2018 r. zostało zignorowane – komentuje Maria Kosecka.

fot. ZKM Elbląg

 
 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register