Koncert Noworoczny. Kto otrzymał Nagrody Prezydenta Elbląga?

Koncert Noworoczny w Święto Trzech Króli, podczas którego wręczane są nagrody Prezydenta Miasta, to elbląska tradycja. W tym roku Witold Wróblewski wyróżnił pamiątkowymi statuetkami 9 osób i instytucji.

W kategorii „Kultura i sztuka” nagrodę odebrały zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury „Szalone” i „Szalone Małolaty”. W kategorii „Opieka społeczna” wyróżniona została Mirosława Grochalska, była dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Laureat w kategorii „Sport i turystyka” to Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 został wyróżniony w kategorii „Działalność oświatowa i pedagogiczna”. Z kolei IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Elblągu zostało wyróżnione w kategorii „Ochrona środowiska”.

W kategorii „Działalność gospodarcza” nagrodę odebrał Stanisław Rosnowski, twórca firmy Elstar Oils z Elbląga. Mariola Turek-Stępień odebrała statuetkę w kategorii „Służba zdrowia”.

W kategorii „Inne” nagrodę wyróżnienie otrzymał działacz społeczny, pan Bogdan Friske, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Dzielnicy Próchnik, Krasny Las i Okolic.

Prezydent postanowił przyznać również nagrodę specjalną, statuetkę w tej kategorii otrzymała Marta Gałuszewska, zwyciężczyni telewizyjnego talent show „The Voice of Poland”.

Wieczór uświetnił występ „Szalonych” i „Szalonych Małolat”. Próbkę swojego talentu dała również Marta Gałuszewska, która wystąpiła przed elbląską publicznością wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Gwiazdą gali był znakomity akordeonista, Marcina Wyrostka, który wystąpił wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną pod batutą Rafała Janiaka.

Źródło: Urząd Miejski w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register