Radni PO i PSL przeciwni reaktywacji Kolei Nadzalewowej

Przyszłość Kolei Nadzalewowej będzie tematem najbliższego posiedzenia sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Tymczasem przeciwni jej reaktywacji są radni wojewódzcy z PO i PSL – informuje Radio Olsztyn.

Zabytkowa trasa Elbląg-Braniewo może zostać przywrócona dzięki modernizacji z rządowego programu Kolej Plus. Aby tak się stało, samorząd wojewódzki musi przyjąć uchwałę intencyjną i wziąć udział w konkursie.

Zabiega o to radny PiS dr Marcin Kazimierczuk, który złożył inicjatywę uchwałodawczą w tej sprawie. Jak przyznaje, może być trudno, bo opinia Komisji Strategii i Rozwoju jest negatywna.

Przeciw uchwale zagłosowali radni z koalicji PO – PSL. Niestety, także ci z Elbląga – informuje Marcin Kazimierczuk, który podkreśla, że radni z okręgu elbląskiego powinni być „za”.

Sesja sejmiku zaplanowana jest na najbliższy wtorek. Punkt dotyczący Kolei Nadzalewowej jest jednym z ostatnich w programie obrad. Sprawą przywrócenia zabytkowej kolei zainteresowały się nie tylko lokalne media. Artykuły na ten temat pojawiły się też w mediach ogólnopolskich i branżowych.

Kolej nadzalewowa to zabytkowa linia kolejowa z Elbląga do Braniewa biegnąca linią brzegową Zalewu Wiślanego. To jedyna taka trasa w Polsce i wyjątkowa atrakcja regionu. Powstała ponad 120 lat temu. Pociąg przemierzał trasę z Elbląga do Braniewa przez 11 małych stacji, jadąc między Zalewem Wiślanym a wzniesieniami Wysoczyzny Elbląskiej.

Więcej: https://ro.com.pl/jest-nikla-szansa-na-przywrocenie-kolei-nadzalewowej-zabytkowa-trasa-moglaby-stac-sie-hitem-turystycznym/01441017

 

3 komentarze

 • Staszek Reply

  22 marca 2019 at 19:45

  Precz z PO i PSL

 • Albert Pierrepoint Reply

  24 marca 2019 at 05:09

  Elbląg zaczyna być totalnie zlewaczałą dziurą. Won z lewakami!

 • baba Reply

  28 marca 2019 at 15:37

  Panowie ale się zastanówmy czy to ma jakiś sens? Znowu będzie jeździł pociąg z kilkoma pasażerami jak kilkanaście lat temu ? A wielkie pieniądze można przeznaczyć na inną inwestycję, która będzie sprzyjać mieszkańcom regionu.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register