W Elblągu rusza “Rowerowy Maj”

„Rowerowy Maj”, to największa w Polsce kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Elbląg również włącza się do tej akcji.

„Rowerowy Maj”, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. „Rowerowy Maj” skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymują drobne nagrody od sponsorów.

W tym roku w Elblągu w akcji weźmie udział trzynaście szkół podstawowych oraz jedno przedszkole. (SP1, SP3, SP4, SP6, SP8, SP9, SP12, SP14, SP18, SP19, SP21, SP25, Szkoły Anglojęzyczne REGENT, Niepubliczne Przedszkole BRATEK)

Kampania rozpocznie się 6 maja i potrwa do 31 maja. Dzieci, które chcą wziąć udział w akcji 
dostarczają do koordynatora szkolnego zgodę podpisaną przez rodzica.

W porównaniu do zeszłego roku już możemy powiedzieć, że mamy rekord frekwencji. W poprzedniej edycji w samym Elblągu w akcji wzięło udział prawie 700 uczniów z czterech szkół.

W sumie dzieci i pracownicy odbyli blisko 18 tysięcy aktywnych  dojazdów, a rowerowa frekwencja wyniosła 34 proc.

rowerowy maj

rowerowy maj

rowerowy maj

rowerowy maj

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register