Radny Kowszyński: To co zaproponował prezydent przedsiębiorcom to za mało

Elbląscy przedsiębiorcy dotknięci ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19 powinni zostać całkowicie zwolnieni od wszystkich ciężarów lokalnych opłat i lokalnych podatków! To co zaproponował prezydent Elbląga oraz jego kluby koalicyjne z rady miejskiej (PO i WW) to znacznie za mało i tylko symboliczne drobne wsparcie – a my chcemy realnego wsparcia dla elbląskich przedsiębiorców – informuje radny Paweł Kowszyński.

Przedsiębiorcy dotknięci kryzysem związanym z COVID-19, to mikro i małe firmy z branży handlowej, usługowej, gastronomicznej, hotelarskiej, fryzjerskiej, kosmetycznej, eventowej oraz turystycznej i transportowej. Nie wystarczy odroczyć im opłat ale potrzebne jest realne wsparcie elbląskiego samorządu. Miasto Elbląg powinno chronić i wspierać swoich przedsiębiorców w czasach zarazy i jej skutków ekonomicznych.

To właśnie dla tych dotkniętych kryzysem i zagrożonych elbląskich przedsiębiorców, władze miasta Elbląg powinny wprowadzić całkowite zwolnienie od opłat lokalnych (tj. całkowicie zwolnić z podatku od nieruchomości, czynszów i opłat komunalnych) dla zagrożonych kryzysem elbląskich przedsiębiorców.

Całkowitym zwolnieniem od ciężarów lokalnych opłat objęci powinni być elbląscy przedsiębiorcy i samozatrudnieni prowadzący działalność:
– fryzjerską, kosmetyczną i pokrewną, oraz gastronomiczną, lub hotelarską, jak również eventową z zakresu obsługi wydarzeń kulturalnych oraz masowych;
– turystyczną oraz transportową;
– oraz wszyscy którzy prowadzą ją na powierzchni do 150 m2 jeżeli utracili część swoich dochodów w związku z zarazą.

Elbląscy przedsiębiorcy potrzebują realnego wsparcia i pomocy miasta m.in. przez zwolnienie z opłat i podatków lokalnych, a nie tylko przesunięcia ich spłaty. Natomiast to co zaproponował prezydent Elbląga oraz jego kluby koalicyjne z rady miejskiej (PO i WW) to znacznie za mało i tylko symboliczne wsparcie – a my chcemy realnego wsparcia dla elbląskich przedsiębiorców.

Paweł Kowszyński

 

Jak Miasto wspiera przedsiębiorców w czasie pandemii?

 

Jaką pomoc przedsiębiorcom oferuje samorząd Elbląga?

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register