Ranking 2022 – najcichsze oczyszczacze powietrza

Oczyszczacze powietrza z funkcją jonizacji można stosować nie tylko w domu, ale także w biurach czy gabinetach i przychodniach lekarskich. Sprawdzone oczyszczacze powietrza dzięki zaawansowanej filtracji będą w stanie wyeliminować najbardziej szkodliwe zanieczyszczenia, także pochodzące ze smogu pyły zawieszone PM 2.5 oraz PM 10.

Jest kilka ważnych czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę kupując swój własny oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji. Jednym z ważnych elementów jest głośność pracy, ponieważ to właśnie ta cecha oczyszczacza powietrza decyduje o tym, czy będzie on mógł pracować bez przerwy, również w nocy.

Poniższy ranking to zbiór najcichszych i najskuteczniejszych oczyszczaczy.

Oczyszczacze powietrza z funkcją jonizacji- top 3 najcichszych modeli

  • Oczyszczacz VESTFROST VP-A1Z40WH- urządzenie duńskiego producenta, nadające się do powierzchni nieprzekraczającej 48 m2, wyposażone w 5 skutecznych metod filtracji w tym filtr HEPA i lampę UV-C LED, jego skuteczność to praktycznie 99,99% najgroźniejszych zanieczyszczeń. Oczyszczacz VESTFROST VP-A1Z40WH posiada funkcję jonizacji a także można nim sterować przy pomocy aplikacji mobilnej. Hałas który emituje urządzenie podczas swojej pracy nie przekroczy 52 dB, natomiast w trybie cichym 17 dB co umożliwia mu pracę także w nocy, nie budząc przy tym domowników. Oczyszczacz VESTFROST VP-A1Z40WH ma także bardzo atrakcyjna cenę, kosztuje ok. 1499 zł.
  • Sharp FP-J60EU-W- skuteczne urządzenie do filtracji powietrza, cenionego japońskiego producenta elektroniki użytkowej. Nadaje się do powierzchni nieprzekraczającej 48m2. Został wyposażony w wieloetapową filtrację przy wykorzystaniu najlepszych filtrów. W trybie cichym emituje hałas, który nie przekroczy 15 dB, natomiast całkowity hałas w innych trybach nie przekracza 43 dB. Do kupienia w profesjonalnych sklepach w cenie 2999 zł.
  • Vestfrost VP-A1S70WH – kolejny model od duńskiego producenta, tym razem nadający się do bardzo dużych powierzchni ok. 80m2. Wyposażony w 5-stopniową filtrację, z funkcją jonizacji. Tak jak  w opisywanym już modelu oczyszczacz VESTFROST VP-A1Z40WH, można nim sterować przy pomocy telefonu. W trybie cichym emituje hałas nieprzekraczający 17 dB, dzięki temu nadaje się do sypialni, natomiast blokada rodzicielska sprawia, że sprawdzi się również w pokoju dziecka. Koszt urządzenia w fachowych sklepach to ok. 2199 zł.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na głośność pracy oczyszcza powietrza z funkcją jonizacji?

Odpowiedź jest prost, urządzenia aby dawało jak najlepsze efekty musi pracować niemal nieprzerwanie, dobrze by było aby pracowało także w nocy, jeśli jego głośność jest bardzo duża, wykonywanie codziennych czynności czy sen będzie delikatnie mówiąc utrudnione. Dobrej klasy oczyszczacze powietrza jak np. oczyszczacz VESTFROST VP-A1Z40WH, mogą zostać wprowadzone w tzw. tryb cichy, w którym hałas jest minimalny i praktycznie niesłyszalny. To proste i funkcjonalne rozwiązanie dla każdego.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register