Kwatery turystyczne do wynajęcia. Na co trzeba uważać?

Wynajmując kwatery turystyczne warto uważać na kilka ważnych rzeczy, zwłaszcza jeżeli wynajmujemy prywatne kwatery na odległość, w innej części kraju. Mamy wiele przypadków, że taki wynajem kwater prywatnych to często próba oszustwa. Na co więc musimy uważać przy wynajmie kwater prywatnych?

Kwatery prywatne do wynajęcia – na co trzeba uważać?

W sezonie urlopowym, chcemy wyjechać z naszego miejsca zamieszkania i odpocząć na urlopie w innej części kraju lub za granicą. Najczęściej wynajmujemy kwatery prywatne nad morzem, nad jeziorami oraz w górach.

Kiedy decydujemy się na wynajem kwatery prywatnej w innym regionie kraju, musimy całą procedurę wynajmu załatwić na odległość – rezerwując pokój lub domek do wynajęcia. Jak przy tym wszystkim nie dać się oszukać? Zwłaszcza, że być może właśnie niska, kusząca cena, może okazać się tu „wabikiem oszustów”.

Jak działają oszuści, którzy wynajmują kwatery prywatne lub domki?

Bardzo często wykorzystują zdjęcia istniejących obiektów, tworzą oferty na stronach z ogłoszeniami wynajmu kwater prywatnych lub wykorzystują kanały social media. Z reguły żądają wpłaty całości kwoty za wynajmu „z góry” lub chcą dość wysokiej zaliczki. Z reguły po wpłacie pieniędzy, kontakt się urywa. Zostaliśmy oszukani na wynajem kwatery prywatnej.

Jak nie dać się oszukać na wynajem kwatery prywatnej?

Przy wyborze kwatery prywatnej, turystycznej do wynajęcia, przede wszystkim kierujmy się rozsądkiem. Jeśli na zdjęciach widzimy ekskluzywny apartament lub domek turystyczny do wynajęcia, a cena wydaje się nam zbyt niska, może to być próba oszustwa.

Warto też popytać rodziny czy znajomych, aby polecili nam sprawdzone kwatery lub apartamenty.

Korzystajmy przy wynajmie kwater prywatnych ze sprawdzonych portali turystycznych-ogłoszeniowych, czytajmy komentarze i oceny innych osób, które wynajmowały apartament lub kwatery prywatne.

Jeśli ofertę znaleźliśmy w kanałach social media – czytajmy komentarze innych użytkowników. Jeśli nie ma pod ofertą żadnych komentarzy, może to świadczyć o próbie oszustwa – być może negatywne komentarze są po prostu usuwane przez osobę, która zmieściła taką ofertę.

Zwróćmy uwagę czy wynajmujący apartament lub kwatery turystyczne posiada własną stronę internetową. Czy prowadzi w tym kierunku działalność gospodarczą. Sprawdźmy w internecie co inni piszą o tym konkretnym apartamencie czy kwaterze turystycznej do wynajęcia.

Nigdy nie wpłacajmy „z góry” całej kwoty za wynajem apartamentu czy kwatery turystycznej, nawet jeśli właściciel takiej opłaty wymaga. Nie gódźmy się również na zbyt wysoką zaliczkę – w zdecydowanej większości wystarczy 100 zł góra 200 zł zaliczki, nie więcej.

Możemy również sprawdzić w Urzędzie Wojewódzkim danego regionu Polski, czy konkretny wynajmujący prowadzi działalność w zakresie usług turystycznych.

Nie ufajmy typowym portalom ogłoszeniowym, gdzie praktycznie każdy może – bez rejestracji konta, zamieścić ofertę.

Portal wynajmij24.pl – gdzie można zamieszczać bezpłatnie ogłoszenia o wynajmie, posiada szczególne zabezpieczenia przed ewentualnym oszustwem. Każda firma czy osoba, która chce zamieścić swoje darmowe ogłoszenia o wynajmie, musi zarejestrować konto, gdzie należy podać dane adresowe oraz numer konta bankowego.

Klient wynajmując cokolwiek przez portal wynajmij24.pl wpłaca tylko określoną, niewielką zaliczkę dla właściciela wynajmowanej oferty. Resztę kwoty dopłaca już po bezpośrednim kontakcie z właścicielem.

Jeżeli posiadasz kwatery turystyczne do wynajęcia, możesz teraz swoje ogłoszenia wynajmu dodać całkowicie za darmo, bez żadnych opłat w ogólnopolskim portalu wynajmujących – wynajmij24.pl.

Wynajmij24.pl oferuje darmowe ogłoszenia wynajmu w nieograniczonej ilości

W portalu wynajmij24.pl założysz konto klienta całkowicie za darmo. Bezpłatne są również wszystkie ogłoszenia wynajmu, które klient zamieści w portalu wynajmij24.pl. Nie ma również limitu darmowych ogłoszeń – zamieszczasz w wynajmij24.pl tyle ogłoszeń o wynajmie, ile potrzebujesz.

W portalu wynajmujących wynajmij24.pl nie ma również limitu czasu prezentacji ogłoszenia o wynajmie. To klient sam decyduje, kiedy ogłoszenie o wynajmie będzie chciał usunąć z portalu wynajmij24.pl. Może również bezpłatnie swoje ogłoszenia edytować, zmieniając cenę czy dodając inne zdjęcia.

Załóż swoje konto w portalu wynajmij24.pl już teraz i zacznij wystawiać swoje oferty.

https://wynajmij24.pl/login/rejestracja

Możliwość zamieszczania bezpłatnych ogłoszeń wynajmu 

W pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość zamieszczenia szerokiej oferty dotyczącej swoich usług dotyczących wynajmu. Tu nie ogranicza Ciebie ilość znaków czy zdjęć. Piszesz swoje rozbudowane oferty, przedstawiasz swoje warunki najmu i zalety dotyczące skorzystania z Twojej oferty. Dodajesz tyle zdjęć, ile potrzebujesz. To Twoja oferta i tylko Ty decydujesz jak bardzo rozbudujesz swoje ogłoszenie by zachęcić klientów do skorzystania z niej.

Dzięki założeniu konta w pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość, w każdej chwili edycji swojej oferty – możesz coś zmienić w opisie, dodać nowe informacje, zdjęcia itp. Edytujesz swoją ofertę w każdej chwili. Nic Ciebie nie ogranicza w tym zakresie.

Załóż swoje konto w portalu wynajmij24.pl już teraz i zacznij wystawiać swoje oferty.

https://wynajmij24.pl/login/rejestracja

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register