Ratusz zapyta mieszkańców o nowe nazwy ulic. Będzie akcja ankietowa

„Klamka zapadła”. Komisja ds. nadawania nazw w Elblągu zdecydowała, że należy zmienić patronów ulic: Kpt. Diaczenki, Armii Ludowej oraz Leona Kruczkowskiego. Ratusz jednak chce poznać zdanie mieszkańców tych ulic oraz to, czy akceptują nowych patronów. W tym celu jutro zacznie się akcja ankietowa

Jak informuje Ratusz, w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 1 kwietnia 2016r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, Komisja ds. nadawania nazw w Elblągu, po uwzględnieniu opinii Instytutu Pamięci Narodowej, uznaje za zasadne dokonanie zmiany nazwy ulicy Armii Ludowej, Kapitana Diaczenki i Leona Kruczkowskiego.

– W związku z powyższym do mieszkańców wskazanych ulic – jutro tj. 7 czerwca br. dostarczone zostaną ankiety. Mieszkańcy są w nich proszeni o dokonanie akceptacji nowej nazwy ulicy, zaproponowanej przez Komisję ds. nadawania nazw lub podanie własnej propozycji – mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowa prezydenta Elbląga.

Komisja ds. nadawania nazw w Elblągu ulicę Armii Ludowej proponuje zmienić na Generała Władysława Andersa, ulicę Kapitana Diaczenki na Starowiejską, a ulicę Leona Kruczkowskiego na Wisławy Szymborskiej.

Wypełnione ankiety należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Elblągu przy ulicy Łączności 1, do pokoju 115, p. 131 lub BOI w terminie do 30 czerwca 2017 r. Rozpatrywane będą ankiety oryginalne z pieczęcią urzędu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register