Jaką szkołę i zawód wybrać? OHP doradzi

Jesteś w wieku 15-18 lat? Nie wiesz jaką szkołę i jaki zawód wybrać ? Poszukujesz możliwości podjęcia praktyk zawodowych w wybranym przez Ciebie zawodzie? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć nowe umiejętności poszukiwane przez pracodawców?

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu zaprasza młode osoby stojące przed wyborem szkoły i kierunku kształcenia  do skorzystania ze wsparcia specjalistów rynku pracy, którzy nie tylko zbadają predyspozycje zawodowe, ale wskażą możliwości odbycia praktyk zawodowych u lokalnych pracodawców.

CEiPM OHP w Elblągu współpracuje z pracodawcami zainteresowanymi przyjęciem uczniów na praktyki m.in. w zawodach cukiernik, kaletnik, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, tapicer, lakiernik. Od września 2017 r. młodzież będzie  miała możliwość podjęcia nauki w klasach wielozawodowych,  w których część teoretyczna będzie wspólna dla wszystkich uczniów, natomiast część praktyczna będzie realizowana u pracodawców. Dzięki temu będzie szansa na zdobycie wykształcenia w zawodach na które jest zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy.

Osoby zainteresowane kontynuowaniem nauki w szkołach zawodowych na terenie Elbląga mają możliwość zamieszkania w internacie Środowiskowego Hufca Pracy przy ul. Junaków 5. Zakwaterowanie oraz wyżywienie jest całkowicie darmowe.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register