Rowerowa sobota ze SM- Sprawdź się!

Chcesz przypomnieć sobie zasady poruszania się rowerem, udoskonalić umiejętności jazdy i spędzić aktywnie dzień? W najbliższą sobotę, 2 kwietnia, zaprasza Stacjonarne Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka 8/10.

W godz. 10.00 – 18.00 Straż Miejska m.st. Warszawy zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do skorzystania z infrastruktury Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego. Na miłośników jazdy rowerowej czeka plac manewrowy z jezdniami i ścieżkami rowerowymi, sygnalizatorami świetlnymi, znakami drogowymi, skrzyżowaniami, rondem, torowiskiem tramwajowym i przejazdami kolejowymi.

Z miasteczka mogą korzystać dzieci powyżej 5 roku życia. Każdy młody rowerzysta musi znajdować się pod opieką osoby dorosłej i być wyposażony w kask ochronny. Dla osób indywidualnych, które będą odwiedzać miasteczko w ramach dni otwartych, przewidziano możliwość wypożyczenia rowerów oraz kasków rowerowych na miejscu. Należy jednak pamiętać, że zarówno liczba sprzętu, jak i rozmiary będą ograniczone, w związku z czym zachęcamy do przyjeżdżania własnymi rowerami.

Stacjonarne Miasteczko Ruchu Drogowego może odwiedzić każdy rowerzysta, który chce poćwiczyć swoje rowerowe umiejętności w bezpiecznym miejscu, w obecności strażników miejskich, którzy udzielą cennych rad i wskazówek. Jednocześnie infrastruktura obiektu imituje rzeczywisty ruchu drogowy.
Na terenie miasteczka obowiązują przepisy zgodne z Kodeksem Drogowym. Korzystający z placu manewrowego muszą stosować się więc do umieszczonych tam znaków i sygnałów drogowych, ogólnych zasad i przepisów ruchu drogowego oraz poleceń obecnego na miejscu strażnika miejskiego.

Przypomnijmy, że funkcjonujące od listopada 2014 roku Miasteczko Ruchu Drogowego to blisko 4 tys. m² placu manewrowego, 750 m jezdni i ścieżek rowerowych, 38 m torów tramwajowych, 20 sygnalizatorów świetlnych, 130 znaków drogowych, tramwaj, zapory kolejowe, 3 skrzyżowania i rondo. Jest to jedyny tego typu obiekt oddany do użytku na terenie Warszawy.

Informacja o terminach korzystania z Miasteczka Ruchu Drogowego przez osoby indywidualne jest umieszczona na stronie:
http://strazmiejska.waw.pl/miasteczko-ruchu-drogowego-2.html
Więcej informacji dotyczących Stacjonarnego Miasteczka  Ruchu Drogowego:
http://strazmiejska.waw.pl/miasteczko-ruchu-drogowego-2/2-uncategorised/…

Korzystanie z miasteczka jest bezpłatne.

źródło: um.warszawa.pl, fot. Stacjonarne Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka 8/10. Fot. SM

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register