Dyrektor Domu Kultury „Praga” – wybrany

Prezydent m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz zaakceptowała rekomendowanego przez komisję konkursową kandydata na stanowisko dyrektora Domu Kultury „Praga”. Została nim Katarzyna Świerzewska.

Wśród dziesięciu osób, które zgłosiły się do konkursu, osiem przeszło formalną i zakwalifikowało się do II etapu. Komisja w składzie: Jarosław Jóźwiak, Joanna Szwajcowska, Dariusz Wolke; Paweł Łysak w trybie uchwały wyłoniła rekomendowanego przez siebie kandydata do objęcia stanowiska dyrektora Domu Kultury „Praga”. Jednogłośnie wybrano  Katarzynę Świerzewską.

Katarzyna Świerzewska jest absolwentką aktorstwa Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydziału Zamiejscowego we Wrocławiu oraz Podyplomowych Studiów: Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo; Promocja Kultury, Menadżer Kultury, Nowoczesne Zarządzanie Kadrami. W ciągu swojej kariery zawodowej trzykrotnie zarządzała ośrodkami kultury (w Ciepielickiem Centrum Kultury, Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie i w Jeleniogórskim Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej w Jeleniej Górze). Współpracowała także z Biurem Prasowym Instytutu Książki.

Przedstawiona przez kandydatkę koncepcja programowo-organizacyjna jest zbalansowaną i ciekawą propozycją merytoryczną zakładającą rozwój Domu Kultury przede wszystkim w oparciu o budowanie więzi społecznych poprzez aktywność lokalną – mówi Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent m.st. Warszawy, przewodniczący komisji konkursowej. – Pani Katarzyna Świerzewska zaprezentowała się jako osoba posiadająca różnorodne doświadczenie w dziedzinie zarządzania instytucjami Kultury, znacznie wyróżniała się także umiejętnościami zarządzania projektami i kierowania pracą zespołu. Kandydatka na nowego dyrektora gwarantuje dbałość o merytoryczny i artystyczny profil Domu Kultury „Praga”, a także zapowiada jego wszechstronny rozwój – dodaje wiceprezydent.

Dom Kultury PRAGA jest samorządową instytucją kultury, założoną w listopadzie 2002 roku. Podstawowymi celami jego działalności jest edukacja poprzez sztukę i działania artystyczne oraz stwarzanie możliwości kontaktu z kulturą i udziału w jej tworzeniu dzięki realizowaniu projektów artystycznych, kulturalnych i społecznych. Dom Kultury prowadzi stały program zajęć plastycznych, muzycznych, teatralnych, filmowych, językowych i interdyscyplinarnych dla wszystkich grup wiekowych.

źródło: um.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register