Rowerzysta potrącony przez samochód. Trafił do szpitala

W Elblągu doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Poszkodowany odniósł liczne obrażenia. Sprawa jest wyjaśniania przez policjantów. Słaba widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego i nieostrożność kierowców to te czynniki, które wpływają bezpośrednio na zdarzenia. Policjanci apelują o ostrożność.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek (24.11.2020) około godziny 6.00 na skrzyżowaniu ulic al. Odrodzenia i ul. Mazurskiej. 63-letni rowerzysta został potrącony przez samochód audi, którym kierował 30-letni mężczyzna. Poszkodowany doznał licznych urazów twarzoczaszki i trafił do szpitala. Obydwaj uczestnicy byli trzeźwi. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że winę za wypadek ponosi kierowca audi. To on nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Obydwaj uczestnicy byli trzeźwi. Sprawa jest wyjaśniania przez wydział ruchu drogowego elbląskiej policji.

Słaba widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego i nieostrożność kierowców to te czynniki, które wpływają bezpośrednio na zdarzenia. Ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo są odblaski. Dzięki nim kierowca widzi pieszego czy rowerzystę z odległości nawet 150 metrów. Osobę bez odblasków dostrzega natomiast z odległości około 30 metrów. Warto więc używać odblasków pamiętając, że pieszy, rowerzysta, czy motorowerzysta w starciu z samochodem, zawsze jest na straconej pozycji. Dzięki odblaskom jest widoczny, przez to bezpieczniejszy na drodze. Policjanci apelują o ostrożność.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register