Rusza 57. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich

W niedzielę, 15 maja, rozpocznie się kolejny sezon Koncertów Chopinowskich, jednej z najstarszych imprez muzycznych w stolicy, kulturalnej wizytówki Warszawy, odbywającej się Łazienkach Królewskich nieprzerwanie od 1959 roku.

Koncerty Chopinowskie organizowane są w Łazienkach Królewskich od połowy maja do końca września. W każdą niedzielę występy wybitnych pianistów odbywają się dwukrotnie: o godzinie 12.00 i 16.00.

Apogeum zainteresowania koncerty przeżywały w 2010 r. Wówczas na całym świecie obchodzony był Rok Chopinowski, przypadający w 200. rocznicę urodzin kompozytora. Wśród uczestników obchodów był, biorący udział w licznych koncertach i projektach, Karol Radziwonowicz – jeden z najlepszych interpretatorów muzyki Fryderyka Chopina. To właśnie on zagra na otwarcie tegorocznego sezonu 15 maja. Jako drugi, swój koncert da Łukasz Krupiński – 24-letni zwycięzca wielu międzynarodowych konkursów. Taki dobór wykonawców na inaugurację jest czytelnym znakiem tego, że organizatorzy – Stołeczna Estrada i Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, stawiają zarówno na dojrzałość i klasyczne podejście, jak i młodość oraz nowatorstwo.

Dla każdego z pianistów występ w tak szczególnej scenerii jest wielką nobilitacją i wyrazem uznania. Publiczność, zawsze licznie przybywająca pod monument natchnionego kompozytora, jest z roku na rok coraz lepiej muzycznie wyedukowana. Ogromna w tym zasługa Koncertów Chopinowskich, które świetnie wpisują się w popularyzację sztuki wyższej w sposób współczesny i otwarty. Warto się o tym przekonać.

koncertychopinowskiepark

fot. Koncert Chopinowski w Łazienkach Królewskich. Fot. Stołeczna Estrada

źródło:um.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register