Seniorka pomogła zdemaskować oszustów

Prokuratura Rejonowa w Elblągu przesłała do sądu akt oskarżenia skierowany przeciwko jednej z firm organizującej tzw. pokazy – informuje Radio Olsztyn.

Będzie to proces karny, poparty dowodami dokumentującymi nieuczciwe praktyki, których ofiarami padają starsze osoby. Są one zapraszane na spotkania połączone ze sprzedażą różnych rzeczy, np. pościeli, aparatów do masażu czy naczyń.

Ponad rok temu sprawą starszych osób oszukanych przez nieuczciwych handlowców zajął się Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblągu. Dowody zebrane przez niego są twarde. Na prezentację weszła starsza pani z dyktafonem, która nagrała całą historię. Obiecano jej wygrane rzekomo, cenne przedmioty warte 40 tysięcy złotych. Warunkiem ich odebrania było zapłacenie wcześniej podatku w wysokości 9 tysięcy złotych. I podpisanie umowy, w której kobieta miała zrzec się prawa do odstąpienia od niej.

Oszuści wpadli, kiedy bohaterka prowokacji poszła odebrać wygraną. Sprzedawcy zostali zatrzymani przez policję. Dokumentacja zdarzenie trafiła do prokuratury. A teraz też do sądu.

Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblągu współpracuje z grupą seniorów, którzy chodzą na spotkania i dostarczają dokumentację nieuczciwych praktyk. Działanie te wspierane są przez służby państwowe – policję i skarbówkę.

Teraz, w czasie epidemii, oszuści znaleźli nowy sposób. Dzwonią i oferują rzekome okazyjne zakupy – przestrzega elbląski rzecznik konsumentów.

źródło: Radio Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register