Skuteczna promocja w każdym możliwym miejscu. Zadbaj o odpowiednie akcesoria

Mimo wielkiego znaczenia mediów, które rośnie wraz z rozwojem technologii i coraz większą ilością możliwych do przesłania informacji, a także szybkością, z jaką to się dzieje, ogromne znaczenie mają wciąż bezpośrednie działania promocyjne podejmowane w przestrzeni publicznej. Najlepiej, jeśli wykorzystywane jest jedno i drugie i natrafiwszy na prezentowany w danym miejscu przekaz łatwo do niego powrócić wyszukując go w sieci.

 Pierwsze wrażenie robi się tylko raz

Bezpośrednia obecność między ludźmi niesie ze sobą ogromne możliwości, jednocześnie jednak stanowi poważne wyzwanie. Wszystko wszak dzieje się tu i teraz, musi być więc dopracowane w każdym szczególe i nie pozostawiać najmniejszych wątpliwości co do profesjonalizmu reprezentowanego w ten sposób podmiotu.

Ogromne znaczenie odgrywają więc okazałe nośniki reklamowe. Zależnie do rodzaju działań, niekoniecznie muszą one zawierać jakikolwiek wyczerpujące szczegóły odnośnie danej oferty. Najważniejsza jest identyfikacja wizualna, logotyp na utrzymanym w przyjętej przez dane przedsiębiorstwo stylistyce tle, być może ogólne hasło właściwe dla konkretnego przedsięwzięcia. Zupełnie inne wrażenie robi przedstawiciel występujący na przypadkowym tle, a ten, któremu towarzyszy choćby prosty i skromny, ale profesjonalnie przygotowany nośnik sprawiający, że dowolne miejsce zamienia się w stoisko promocyjne czy punkt informacyjny. Jakkolwiek przygotowanie merytoryczne, umiejętność wypowiadania się czy, jeśli wymaga tego sytuacja, wchodzenia w interakcje pozostaje istotna, to skuteczność tych samych działań może być zupełnie inna. Obraz odgrywa ogromną rolę we wszelkiej promocji, przekaz tego typu analizowany jest przez odbiorcę szybciej, niż zdąży się nad nim zastanowić. Możemy więc skutecznie wpłynąć na jego wstępne nastawienie.

Sięgnij po wszechstronne narzędzia

Duże zapotrzebowanie na tego typu nośniki spowodowało, że ich producenci już dawno wypracowali znakomite rozwiązania, pozwalające zachować mobilność i łatwość przygotowania do użycia, przy jednocześnie doskonałym wyglądzie. Jednym z najlepszych przykładów jest roll up, który należy do najczęściej wybieranych elementów promocyjnych. Dzięki zwijaniu planszy do kasetki, jest ona skutecznie chroniona w trakcie transportu, duże znaczenie ma też łatwość jej wymiany, co obniża (i tak niewygórowane) koszty przygotowania się do nowych przedsięwzięć lub zmiany sposobu wykorzystania. Jak można przekonać się przeglądają np. ofertę firmy Exact, dostarczającej szeroki asortyment wszelkiego typu nośników reklamowych, rollupy występują także w bardziej masywnej odmianie przeznaczonej do zastosowania zewnętrznego – nie zagrażają im więc podmuchy wiatru, które inaczej mogłoby zepsuć nawet najlepiej przygotowane wystąpienie. Sięgnąć można także po znacznie okazalsze elementy, jak np. ścianki reklamowe. Niezależnie od tego, co wybierzemy, pamiętajmy, że najważniejsza pozostaje ich treść. Dobrze przygotowana grafika, odpowiadająca rozmiarowi i okolicznościom (czytelność!) i spójna z tymi prezentowanymi przez dany podmiot w innych miejscach pozwoli wykorzystać potencjał takich akcesoriów w pełni.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register