Wszystko co powinniście wiedzieć na temat szczoteczek sonicznych. Dzięki nim lepiej zadbacie o zdrowe zęby i dziąsła

Utrzymanie higieny jamy ustnej na odpowiednim poziomie stanowi nie lada wyzwanie. Mało kto postępuje w pełni zgodnie z zaleceniami stomatologów: zdecydowana większość z nas myje zęby co najwyżej 1-2 razy dziennie, a nie po każdym posiłku. Poza tym często robimy to niedokładnie i zbyt krótko, co powoduje przebarwienia oraz znacznie poważniejsze dolegliwości – w tym próchnicę. Zamiana szczoteczki do zębów z manualnej na soniczną nie rozwiązuje wszystkich problemów. Jednak pozwala w dużym stopniu ograniczyć złe praktyki i wyrobić w sobie zdrowe nawyki.

Dzięki zaawansowanej technologii dużo prościej dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków jamy ustnej

Na początek warto mieć pełną świadomość tego, jak w ogóle działa szczoteczka soniczna. Tego rodzaju urządzenia wyróżnia częstotliwość drgań specjalnej końcówki – z częstotliwością nawet 96 000 na minutę – wymiatająco-pulsujące wibracje oraz emitowanie fal dźwiękowych. To wszystko razem powoduje, że piana z pasty dokładnie opływa wszystkie przestrzenie pomiędzy zębami i dziąsłami, usuwając resztki i rozbijając płytkę nazębną. W przypadku szczoteczki manualnej fizycznie nie ma mowy o uzyskaniu podobnych efektów. Za to dużo łatwiej doprowadzić do uszkodzenia szkliwa przez zbyt silne pocieranie o twardym włosiem o powierzchnię zębów. Zgodnie ze słowami ekspertów firmy HelloDent, użytkownicy szczoteczek sonicznych mają większy komfort i pielęgnują swoją jamę ustną dużo skuteczniej. Poza tym mogą liczyć na szereg praktycznych funkcji, takich jak gumowe uchwyty zapobiegające upuszczeniu urządzenia czy specjalne odmierzacze czasu. Za sprawą timerów można automatycznie przypilnować optymalnego czasu rutynowej pielęgnacji zębów.

Każda szczoteczka soniczna wysokiej jakości posiada kilka trybów pracy oraz dostosowane do nich końcówki

Jeden program może być przeznaczony do codziennego mycia, skoncentrowanego na usuwaniu płytki nazębnej i resztek pożywienia. Drugi tryb najczęściej oferuje działanie wybielające, poprzez pozbywanie się przebarwień z niektórych dań, napojów czy używek (np. kawa, wino, papierosy) oraz późniejsze polerowania. Jeszcze inna charakterystyka działania sprawia, że szczoteczka soniczna doskonale masuje dziąsła, poprawiając ich ukrwienie. Na tym nie koniec – wielu producentów oferuje kilka rodzajów precyzyjnie wyprofilowanych główek, każda o ściśle określonym zastosowaniu. Jak się w tym wszystkim nie pogubić? Jeżeli dołączona do szczoteczki sonicznej instrukcja obsługi okaże się średnio pomocna, zawsze można liczyć na pomoc kompetentnych sprzedawców. Dotyczy to również sklepów internetowych, takich jak prowadzony przez firmę HelloDent. Przy takim fachowym wsparciu z pewnością każdemu uda się dobrać taki model, który doskonale spełni indywidualne oczekiwania i potrzeby.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register