Skutki wichury w Elblągu – dwie osoby ranne

Mocna wichura nad Elblągiem wyrządziła sporo szkód i postawiła na nogi nie tylko strażaków z Elbląga, ale również druhów z okolicznych OSP. W wyniku silnych wiatrów dwie osoby w Elblągu zostały poszkodowane.

Powalone drzewa oraz wiele innych szkód wyrządził dziś silny wiatr w Elblągu. W wyniku wichury przy ul. Łęczyckiej przewróciło się drzewo, które upadło na dwie osoby. Poszkodowani, z urazami głowy, zostali przewiezieni do szpitala.

Strażacy wyjeżdżali do ponad 20 zdarzeń związanych ze szkodami wyrządzonymi przez wiatr na terenie miasta. Powalone drzewa spadały na ogrodzenia, domy i samochody.

Drzewa i gałęzie spadły także w okolicy ulicy Kościuszki oraz ronda Rawska-Łęczycka-Grottgera, gdzie powalone zostały trzy drzewa.

W związku z wieloma zgłoszeniami, elbląscy strażacy wezwali na pomoc druhów z pobliskich komend Ochotniczych Straży Pożarnych.

Ze względu na dużą ilość zgłoszeń, do pomocy elbląskim jednostkom ratowniczo-gaśniczym udał się zastęp GBARt MAN TGM o numerze operacyjnym 349[N]44 z OSP Krzewsk. Wszystkie interwencje dotyczyły wiatrołomów.

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło ulicy Mikołaja Kopernika, gdzie utrudniony był wyjazd z parkingu. Następnie strażacy udali się na ulicę Kościuszki (w pobliżu hali MOS) gdzie sporych rozmiarów drzewo spadło na ciąg pieszo-rowerowy. Ze względu na duże natężenie ruchu w tym rejonie – ruch odbywał się wahadłowo.

Z ulicy Kościuszki udano się na ulicę Królewiecką, gdzie podjęto kolejne dwie interwencję – jedno drzewo (wyrwane z korzeniami) przechyliło się na ogrodzenie, niebezpiecznie zwisając nad chodnikiem.

Po usunięciu tego zagrożenia strażacy z Krzewska ruszyli na teren Komendy Miejskiej Policji (która także mieści się przy ulicy Królewieckiej), gdzie złamane drzewo spadło na budynek gospodarczy znajdujący się na terenie sąsiadującego z Komendą przedszkola.

Na ul. Czarnieckiego usuwano natomiast wiatrołom stanowiący zagrożenie nad ciągiem pieszym.

fot. OSP Krzewsk

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register