Spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Dostał wyrok w zawieszeniu

Rok więzienia ale w zawieszeniu na trzy lata. O taki wymiar kary wnioskował mężczyzna, który doprowadził do wypadku w którym zginęła jedna Jego córka a druga ciągle dochodzi do zdrowia. Sąd i prokuratura przychyliła się do wniosku oskarżonego.

W toku procesu ustalono, że mężczyzna jechał z prędkością około 116 km/h. Wyprzedził dwa samochody. Później nastąpił wypadek. Sprawca wpadł w poślizg i uderzył samochodem w drzewo. Na miejscu zginęła jedna córka. Druga walczy ciągle o powrót do zdrowia.

Jak argumentowała obrona mężczyzny, otrzymał On już bardzo wysoki wymiar kary poprzez przyczynienie się do śmierci jednej z córek. 45-latek przyznał się do winy i sam zaproponował karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres trzech lat. Prokuratura i sąd wyraziły na taki wymiar kary zgodę.

Sędzia, odczytując uzasadnienie wyroku wskazał, że wina kierowcy nie budzi winy. Jechał szybko i nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków.

Przypomnijmy, że 14 października 2017 r. około godziny 11:40 na DK 22 na wysokości Karczowisk samochód osobowy marki Volkswagen, którym podróżowały trzy osoby, zjechał z drogi i tyłem uderzył w przydrożne drzewo.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, następnie przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do osób poszkodowanych, poprzez wycięcie drzwi oraz usunięcie dachu pojazdu.

Równolegle prowadzono działania z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Rannych z wraku pojazdu ewakuowano przy pomocy noszy typu deska i przekazano zespołom ratownictwa medycznego. Lekarz pogotowia stwierdził zgon pasażerki pojazdu. Pozostałe osoby zostały przewiezione do szpitala.

Na miejsce przybył komendant miejski PSP w Elblągu wraz z zastępcą. Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga była zablokowana w obu kierunkach. Łącznie w zdarzeniu brało udział 5 zastępów ratowniczo – gaśniczych z JRG nr 1 i JRG nr 2 w Elblągu, tj. 18 ratowników, policja, prokurator, zespół ratownictwa medycznego oraz zarządca drogi krajowej nr 22.

1 komentarz

  • jan Reply

    26 kwietnia 2018 at 16:17

    “Sędzia, odczytując uzasadnienie wyroku wskazał, że wina kierowcy nie budzi winy. ”
    O czym ten sędzia bredzi? A może redaktor?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register