PiS zgłasza stanowisko uderzające w Platformę Obywatelską i PSL

Rafał Traks z klubu radnych PiS zgłosił podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta projekt stanowiska w sprawie przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Projekt oświadczenia, które miałaby przyjąć Rada uderza w Platformę Obywatelską i PSL oraz zarzuca tym partiom działania zgodne z rosyjskim rządem.

Radny Rafał Traks podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Elbląga zgłosił projekt stanowiska elbląskiego samorządu w sprawie opinii zarządu województwa pomorskiego na temat przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

O stanowisku władz Pomorza pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/sprzeciw-wobec-przekopu-przez-mierzeje-co-dalej-z-wazna-dla-elblaga-inwestycja/

Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości proponuje, aby Rada Miasta Elbląga przyjęła w związku z tym własne stanowisko. Radny Rafał Traks zaprezentował też propozycję treści, która oczywiście wyraża zaniepokojenie stanowiskiem zarządu województwa pomorskiego. Jednocześnie uderza w Platformę Obywatelską i PSL, zarzucając tym formacjom celowe działania zmierzające do nie zrealizowania tej inwestycji oraz niemal współpracę w tym celu z rządem Federacji Rosyjskiej.

Cała treść propozycji stanowiska klubu radnych PiS:

31295503_1840399439345352_6734286236527099904_o

Radny Wojciech Rudnicki (SLD) zauważył, że radni wcześniej nie mieli okazji zapoznać się z treścią takiego stanowiska. Co, według radnego, narusza przyjęte standardy pracy.

Radny Janusz Hajdukowski (PiS) odpowiadał, że sprawa była już omawiana na konwencie seniorów.

– Treść stanowiska jest mocno upolityczniona i pisana „po warszawsku”. Nie wiem kto to napisał. Jednak na pewno na konwencie seniorów mówiliśmy tylko o takim stanowisku ale nie o jego treści – mówił radny Michał Missan (PO).

Radni podczas przerwy podczas sesji mają jeszcze o tym stanowisku dyskutować.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register