Straż Miejska ostrzega przed zajmowaniem miejsc parkingowych niepełnosprawnym

Od pojazdów budowy przez auta hybrydowe aż do skuterów włącznie… Pamiętajmy o osobach niepełnosprawnych, nie zabierajmy im miejsc parkingowych, których i tak mają przecież tak mało. W ostatnim tygodniu wielkim zaskoczeniem dla strażników miejskich były pojazdy budowlane zajmujące miejsce dla osób niepełnosprawnych.

Kierowca tych pojazdów został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i 5 punktów karnych, bo właśnie tyle grozi każdemu, kto bez wymaganej karty upoważniającej, parkuje na miejscu dla osób niepełnosprawnych.

Kolejnym zaskoczeniem było dla strażników to jak pod szpitalem przy ul. Królewieckiej na miejscach dla osób niepełnosprawnych, zaparkowała kobieta, która pracuje… jako pielęgniarka. Pani pielęgniarka, która sądziła, że nie zrobiła nic złego, bo przecież nie miała gdzie zaparkować, idąc do pracy, również otrzymała mandat karny w wysokości 500 zł i 5 punktów karnych.

Pamiętajmy, że dodatkowo w takich przypadkach dochodzą koszta holowania z rzeczowego miejsca. Ponieważ częścią konsekwencji za powyższe wykroczenie jest również odholowanie pojazdu.

Straż Miejska w Elblągu ostrzega! To wykroczenie będzie surowo karane a o pouczenia w tak skrajnych przypadkach, będzie ciężko.

Straż Miejska w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register