Strażacy w akcji. Pożar na ul. Marymonckiej

Na ul. Marymonckiej w Elblągu doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Do zdarzenia natychmiast zostało zadysponowanych sześć zastępów PSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów, strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar poddasza oraz jednego z pomieszczeń znajdującego się na parterze. Mieszkańcy budynku zdołali opuścić go jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz podaniu 5 prądów gaśniczych wody w natarciu. Dwa prądy podano do wnętrza budynku, pozostałe trzy prądy podano z zewnątrz przy użyciu drabin przenośnych na palący się dach. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do dogaszania pogorzeliska oraz rozbiórki nadpalonej konstrukcji dachu. Następnie przewietrzono wszystkie pomieszczenia i sprawdzono kamerą termowizyjną pod kątem bezpieczeństwa pożarowego. Działania zakończono około godziny 22:00.

W zdarzeniu łącznie brało udział 7 zastępów PSP, tj. 20 ratowników, policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Podczas zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Przyczyny pożaru wyjaśnia policja.

KM PSP Elbląg

fot. Piotr Gałczyński

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register