Święta ciepłe i niebezpieczne. Może nie być prądu?

Pogoda zrobiła nam niespodziankę. Zamiast białych, mroźnych świąt mamy dość ciepłą aurę za to z zapowiadanymi bardzo silnymi wiatrami. Mogą one wyrządzać sporo szkód, w tym zrywać instalacje elektryczne. Czy w Elblągu i regionie niektórzy spędzą święta bez prądu?

Przed nami załamanie pogody tuż przed Wigilią, spodziewane są silne i bardzo silne porywy wiatru z sektora zachodniego z odchyleniem na północno zachodni głównie w pasie nadmorskim, Zatoce Puckiej i Zatoce Gdańskiej – ostrzega portal meteoelblag.pl.

Stopień 2 zostaje wydany dla pasu nadmorskiego województwa pomorskiego z uwzględnieniem powiatu gdańskiego oraz subregionu braniewskiego z powodu spodziewanych maksymalnych porywów wiatru w przedziale 80 – 90 km/h z  możliwością przekroczenia 90 km/h.

Stopień 1 zostaje wydany dla Powiatu Elbląskiego, Żuław Wiślanych oraz pozostałej części województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego z powodu maksymalnych podmuchów wiatru w przedziałach od 70 do 80 km/h.

W związku z rozwojem dość dynamicznej sytuacji w pasie przybrzeżnym nocą z soboty na niedzielę należy liczyć się z przerwami w dostawie energii elektrycznej.

Prosimy o uprzątnięcie posesji, zabezpieczenie ozdób świątecznych i monitorowanie sytuacji na naszej stronie. Na morzu spodziewany jest Sztorm o sile do 10 stopni w skali Beauforta.

Więcej pogodowych informacji z miasta i regionu: http://www.meteoelblag.pl

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register