Sygnalizacja nie działa, tramwaje mają opóźnienia

Nasi Czytelnicy zwracają uwagę na pewne utrudnienia związane z oddaniem do użytku nowej trakcji tramwajowej. – Miało być lepiej a wychodzi gorzej – pisze do nas jeden z elblążan.

Trakcja tramwajowa wybudowana w ul. 12 Lutego i Gen. Grota Roweckiego została oddana do użytku. W tym miesiącu odbyły się inauguracyjne przejazdy nową trasą.

W ramach projektu: „Przebudowa drogi wojewódzkiej 504, etap II – budowa torowiska i trakcji tramwajowej w ul. Grota Roweckiego i ul. 12 Lutego w Elblągu” powstało 900 metrów nowej linii i trakcji tramwajowej, wybudowano cztery perony przystankowe oraz przebudowano skrzyżowania ulic: 12 Lutego – Gen. Grota-Roweckiego – Armii Krajowej oraz 12 Lutego – Królewiecka – Teatralna- Nowowiejska – Płk Stanisława Dąbka wraz z sygnalizacją świetlną.

Tramwaje już jeżdżą po nowej trasie, jednak pojawiło się sporo problemów.

– Przede wszystkim często wyłączana jest sygnalizacja na pobliskich skrzyżowaniach. Służby torowe ciągle coś poprawiają. Również tramwaje mają opóźnienia w kursowaniu. Czy nie za szybko oddano nową linię do użytku? – pyta nasz Czytelnik.

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu wie o tych problemach.

– W związku z trwającym procesem synchronizacji sygnalizacji świetlnej w ciągu nowo oddanego torowiska w ul. 12 Lutego i gen. S. Grota – Roweckiego, występują rozbieżności w realizacji zaplanowanego rozkładu jazdy na liniach tramwajowych. Za utrudnienia przepraszamy – informuje ZKM Elbląg.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register