Czy linia autobus nr 31 zmieni trasę? Tego chcą starsi mieszkańcy

Osoby starsze, które najczęściej korzystają z komunikacji miejskiej zgłaszają problem związany z kursowaniem linii autobusowej nr 31. Czy jest szansa na taką korektę?

– Zwróciła się do mnie grupa starszych mieszkańców naszego miasta z prośbą o skorygowanie trasy linii autobusowej nr 31. Problem związany jest z brakiem możliwości dojazdu na przystanek Agrykola w niedziele i dni świąteczne. W dni powszednie autobusy tej linii jeżdżą bowiem począwszy od ul. Górnośląskiej przez ul. Agrykola; ul. Kościuszki do ul. Mickiewicza natomiast w niedziele i dni świąteczne trasa tej linii pomija ul. Agrykola i z ul. Górnośląskiej pojazdy kierują się na ul. Sienkiewicza i dalej na ul. Mickiewicza – mówi radna Maria Kosecka. – Inspiratorzy mojego wystąpienia jako osoby w podeszłym wieku korzystają z tej linii wsiadając na przystanku u zbiegu ulicy Płk. Dąbka i Alei  Marszałka Józefa Piłsudskiego i wysiadając właśnie na ul. Agrykola udają się na cmentarz lub do hospicjum.

Radna Maria Kosecka dodaje, że dla osób w podeszłym wieku takie rozwiązanie komunikacyjne jest dużym ułatwieniem.

– Wnioskuję o korektę trasy linii 31 w taki sposób aby we wszystkie dni przebiegała ona przez ul. Agrykola – apeluje radna miejska.

 

1 komentarz

  • Mariusz Reply

    25 listopada 2017 at 13:12

    Nigdy autobus 31 nie jeździł w drodze powrotnej z Osiedla Nad Jarem przez ul.Agrykola to raz.Od Dębicy zawsze cały tydzień jeździ przez ul.Agrykola.Także proszę najpierw sprawdzić rozkład jazdy Pani Kosecka :-).Chyba,że chodzi o ten powrót od osiedla Nad Jarem i ma jechać przez ul.Agrykola to rozumiem.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register