Szymon Hołownia w Elblągu i Ostródzie

Nie ma dwóch Polsk – Polski Tuska czy Polski Kaczyńskiego. Tych Polsk jest znacznie więcej i one są różnorodne” – mówił dziś Szymon Hołownia, przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni, na spotkaniu otwartym z mieszkańcami Ostródy. Wcześniej, na konferencji prasowej w Elblągu, Szymon Hołownia i Rafał Ryszczuk, kandydat partii do Sejmu z pierwszego miejsca z Elbląga, wskazywali na potrzebę transformacji energetycznej i rozwój zielonej energii.

“Nie będzie spadku inflacji, nie będzie w Polsce bezpieczniej, jeżeli prąd nie będzie tańszy. Potrzebna jest radykalna zmiana w obszarze produkcji i sprzedaży energii w Polsce. My wiemy, jak to zrobić. W Polsce może być prąd z wiatru i słońca. Mam nadzieję, że dzięki Waszym decyzjom tak właśnie będzie po 15 października” – mówił przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni. Przedstawił też pomysł handlowania prądem przez internet na wzór Litwy. “Prąd można będzie kupować lokalnie, od prywatnego producenta, jak się robi zakupy przez internet. To się dzieje na Litwie. Jeżeli Litwa może mieć taki system, to my nie możemy? Możemy doprowadzić do tego, że prąd i energia będzie produkowane i kupowane lokalnie, a więc będzie tańsza, a Polska będzie bezpieczniejsza, bo będzie miała te źródła energii u siebie”.

Przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni przedstawił kandydata jego ugrupowania do Sejmu – Rafała Ryszczuka. “Są z nami na pokładzie właśnie tacy ludzie jak Rafał Ryszczuk, burmistrz Kisielic, które miałem okazje odwiedzić. Gdyby nie głupie przepisy to Kisielice byłyby całkowicie samowystarczalne pod względem energii elektrycznej i cieplnej. Mają 60 wiatraków, które produkują prąd, mają biogazownie, w której produkują ciepło i prąd z tego, co pozostało z rolnictwa. Jeżeli popatrzymy na takie gminy jak ta, to widać, o ile to może być skuteczniejsze. Tam ludzie płacą trzykrotnie mniejsze rachunki za ciepło niż w Augustowie. To się opłaca”.

Przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni odniósł się też do propozycji Ministra Sasina w obszarze energetyki: “Minister Sasin postanowił wczoraj dorzucić kolejne pętko do kiełbasy wyborczej, którą będą karmić nas przed wyborami: 125 zł dla każdego gospodarstwa domowego, które zużywa prąd, bo prąd jest drogi, zauważył pan minister Sasin

Na popołudniowym spotkaniu otwartym z mieszkańcami Ostródy, Szymon Hołownia zwrócił z kolei uwagę na to, że należy skoncentrować się na codziennych problemach Polaków: “W polityce trzeba przestawić priorytety, skoncentrować się na sprawach: autobus w każdej gminie. W Polsce w ciągu ostatnich 20 lat liczba połączeń autobusowych skróciła się z miliona dwustu do 400 tys. km. Jeżeli są pieniądze na media publiczne, 10 mld zł na 5 lat, to nie ma na transport publiczny?”

Jak może być tak, że dziecko, które ma problemy psychiczne, przeżyło traumę, ma myśli samobójcze, średnio musi czekać rok na wizytę do psychiatry dziecięcego w Polsce. Są miejsca, gdzie musi czekać kilka lat. To są rzeczy, które trzeba naprawić!” – dodał Hołownia.

Śmieją się – a po co program? Najważniejsze, by Tusk Kaczyńskiego, a Kaczyński Tuska. Ile jeszcze to będziemy znosić? Nie ma jak dojechać do szkoły, nie ma pracy, żłobka, politycy kradną – narzekamy i dalej ich wybieramy. Kto nam każe? To my decydujemy o tym, kto wygra, a kto przegra” – przekonywał mieszkańców Ostródy Szymon Hołownia.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register