Tak ma wyglądać miejskie kąpielisko. Jednak czy nas na to stać?

Na wizualizacjach wygląda wszystko dobrze. Na taki obiekt, na otwartym powietrzu, elblążanie czekają od lat. Spółka Architekci.pl, przygotowała projekt obiektu. Kiedy jednak powstanie i czy Miasto będzie miało środki na budowę odkrytego basenu?

Taki obiekt ma powstać w miejscu, gdzie jeszcze kilka lat temu funkcjonował największy w Europie basen kąpielowy. Teraz jest duża szansa, że elblążanie znów będą mogli zażywać kąpieli na otwartej powierzchni. Czy jednak do tego dojdzie, i kiedy? Tego na razie nie wiadomo. Chociaż projekt obiektu już jest, to nie ma tego najważniejszego, czyli środków finansowych na realizację tego kompleksu basenowego.

 

– Projekt przewiduje baseny rekreacyjne do głębokości 1,3 metra, połączone rwącą rzeką, oraz basen z torami sportowymi, brodzik dla dzieci oraz system pięciu zjeżdżalni o długości do 81 metrów, a także plażę, zespół boisk do siatkówki plażowej i badmintona, mały plac zabaw dla dzieci – mówił podczas posiedzenia komisji gospodarki miasta Maciej Strembski z Departamentu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Elblągu (źródło: portel.pl). – Wokół powstaną budynki, w których będą mieścić się szatnie, natryski, sanitariaty, pomieszczenia dla pracowników i część kasowa dla odwiedzających. Otrzymaliśmy już też projekt budowlany, będziemy go procedować. Spodziewamy się, że do 21 sierpnia otrzymamy projekt wykonawczy oraz szczegółowy kosztorys.

Koszty wykonania takiego obiektu mogą być jednak…kolosalne i nasze Miasto nie będzie na taki basen stać. Takie obawy wyraziła radna Maria Kosecka. Urzędnicy miejscy zaznaczają, że takie obawy są realne. Dlatego obiekt basenowy będzie można realizować etapami. Czyli na możliwość skorzystania z tego obiektu przyjdzie nam jeszcze niestety długo poczekać. Na razie więc, szukając ochłody, musimy zadowolić się…fontannami.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register