Tak wygląda zbiórka odzieży przez PCK w Elblągu?

W Elblągu w wielu miejscach możemy zaobserwować stojące kontenery na odzież. To działania prowadzone przez Polski Czerwony Krzyż. Zebrana odzież powinna trafiać do rodzin potrzebujących. Jak jednak wskazuje nasza Czytelniczka, PCK niespecjalnie interesuje się tym, co dzieje się z ich kontenerami.

– Tak wygląda zbiórka odzieży PCK przy ul. Bałuckiego. Dzwoniłam do nich wczoraj czyli w środę o 8.00 i pani przyjęła zgłoszenie jednak powiedziała, że nie wie czy się wyrobią. Zdjęcia zrobiłam dziś rano. Porozrzucane ubrania lezą tak od poniedziałku a wczoraj ktoś dosypał swoje odpady, które wyglądają na śmieci z solarium…. Teraz jest długi weekend wiec być może widok ten utrzyma się do poniedziałku chyba, że ktoś jeszcze coś dorzuci – alarmuje nasza Czytelniczka.

Polski Czerwony Krzyż prowadzi zbiórkę tekstyliów do specjalnie oznaczonych pojemników, rozmieszczonych na terenie 16 województw. Wszystkie pojemniki są własnością Polskiego Czerwonego Krzyża – zostały kupione za symboliczną złotówkę. PCK gromadzi w nich tekstylia, a środki pozyskane ze sprzedaży zebranych ubrań, pościeli itp. przeznacza na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz bieżącą działalność statutową. Zbiórka tekstyliów to również wsparcie dla tych osób, które mają problem z utylizacją niepotrzebnych ubrań, butów itp. 

Jak się okazuje, ubrania zebrane do pojemników często nie trafiają do potrzebujących. PCK ma jednak dzięki nim wymierną korzyść.

-Większość tekstyliów, które trafiają do pojemników nie może być – ze względu na swój stan – przekazana potrzebującym. Może jednak zostać wykorzystana do celów przemysłowych. PCK zdecydował się powierzyć recycling zbieranych tekstyliów specjalistom, w zamian za wsparcie finansowe – informuje Polski Czerwony Krzyż.

 

fot. nadesłane

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register