„Tak wyglądają zwłoki pieszego”. Mocny spot elbląskiej Policji

Policjanci z Elbląga współtworzyli filmowy spot, który ma na celu uświadomić oglądającym jak ważna jest widoczność pieszego na drodze i dlaczego warto mieć przy sobie odblaski. Film „Tak wyglądają drogowe realia” powstał jako element programu Bezpieczny Elbląg, a poza policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Po filmie „Oszukaj oszusta”, który na portalach YouTube.com i Facebook.com osiągnął kilkaset tysięcy wyświetleń oraz odniósł efekt informacyjny i prewencyjny w kwestii oszustw dokonywanych na seniorach, elbląscy policjanci tym postanowili przypomnieć o ważnej sprawie, jaką są odblaski.

– Wiedzieliśmy, że nie może to być zwykły film mówiący o tym, że trzeba nosić odblaski, bo inaczej może się to źle skończyć – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. – Film miał przykuwać uwagę i zostawać w pamięci. Wszystko dla bezpieczeństwa. Myślę, że cel został osiągnięty, ale ocena należy do odbiorców.

Cykliczna emisja filmu rozpocznie się w tym tygodniu na antenie Truso Tv oraz w internecie na kanale youtube Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Spot trafi także na stronę Komendy Głównej Policji.

– Zależy nam na tym, aby trafił do jak najszerszej grupy odbiorców – dodaje kom. Krzysztof Nowacki. – Jest adresowany przede wszystkim do osób starszych – taka przyświecała nam idea podczas jego realizacji, jednak temat bezpieczeństwa na drodze oraz odblasków dotyczy nas wszystkich. Pamiętajmy o tym. Odblaski – ratują życie.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register