Taka próba jazdy samochodem skończyła się jego uszkodzeniem i dużymi problemami

Blokada na kole samochodu za nieprawidłowe parkowanie to poważny problem dla kierowcy. Jeszcze większe problemy pojawiają się, gdy roztargniony kierowca próbuje…odjechać samochodem z założoną blokadą. Takie właśnie przypadki miały miejsce w Elblągu.

8 listopada br. kierowca pojazdu osobowego zaparkował przy ul. Winnej w miejscu, gdzie obowiązuje znak B-36 zakaz zatrzymywania się.

Strażnicy założyli blokadę na koło pojazdu. Choć na dworze panował zmrok, ulicę rozświetlały niebieskie światła nieopodal zaparkowanego radiowozu. Kierowca niestety był na tyle roztargniony, że nie zauważył radiowozu Straży Miejskiej, ani informacji o założonej blokadzie na przedniej i bocznej szybie, ani samej blokady.

Kierowca wsiadł do pojazdu i ruszył z impetem. Daleko jednak nie pojechał. Znacząco uszkodził nie tylko blokadę, ale również swój pojazd.

Niespełna miesiąc temu w jasny, słoneczny dzień podobnie zniszczył blokadę oraz swój pojazd inny kierujący, który urządził postój w niedozwolonym miejscu przy ul. Nitschmanna.

Poza konsekwencjami za urządzenie postoju w niedozwolonym miejscu, naprawy na swój koszt pojazdów – kierowców czeka również wizyta w Komendzie Miejskiej Policji i złożenie wyjaśnień w związku z uszkodzeniem blokad.

3 komentarze

 • Sławomir Reply

  13 listopada 2022 at 01:14

  Mandat karny za złe parkowa nie, słusznie ale blokady to rodzaj zaboru mienia i powinno być traktowane, jako środek karny, w przypadku nie dostosowania się do znaku B-36 bo zablokowanie auta nie poprawi bezpieczeństwa w tym miejscu.
  Moim zdaniem ukarać można w innym trybie. Auto, jak koń na dzikim zachodzie jest często w niektórych porach jedynym narzędziem transportu do pracy lub czasami ratowania życia. Brak informacji, czy blokadę założyła Policja, czy Staż Miejska, jako jedyne, legalnie uprawniane?

 • Sławomir Reply

  13 listopada 2022 at 01:19

  Może autorzy tego typu artykułów poruszyli by sprawę ciemnych chodników prze przejściami dla pieszych w Elblągu!!! albo sprawę oślepiającej kierowców od strony Brzeskiej latarni na skrzyżowaniu z ul. St. Dąbka. lub nieczynnej sygnalizacji jeszcze o 5:45 na skrzyżowaniu z ul. Robotniczej z Brzeską !!! Ktoś kiedyś wymyślił sygnalizację świetlną dla poprawy bezpieczeństwa, a teraz odwrót, na takiej ruchliwej o tej porze ulicy?

 • tony Reply

  24 listopada 2022 at 20:55

  Nie wiem czy można zakładać blokadę po stronie pasażera, gdyż kierowca wsiadając do samochodu jej nie widzi ! Ktoś za to powinien odpowiadać. Czy to jest zgodne z prawem?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register