Taras drewniany – poznaj wady i zalety

Osoby planujące budowę tarasu bardzo często stają przed dylematem wyboru pomiędzy konstrukcją drewnianą a wykonaną z materiałów kompozytowych. Nie da się ukryć, że drewno wciąż cieszy się ogromną popularnością i jest ku temu wiele ważnych przesłanek. Jednak, aby być uczciwym, dziś przedstawimy nie tylko zalety, ale i wady drewnianych tarasów. Poznaj je już teraz – na pewno ułatwią Ci podjęcie słusznej decyzji!

Taras z drewna – jakie są jego zalety?

Zaczniemy od tych dobrych stron, których wbrew pozorom jest naprawdę wiele. Chyba najważniejsza z nich to unikalny, a przy tym elegancki wygląd. Każda deska jest wyjątkowa, ma własną historię oraz indywidualny układ słojów. Do tego dobrze świadczy o właścicielu, podkreślając jego przywiązanie do drobnych detali. Drewniany taras ma przyjemny dla oka wygląd, dlatego zawsze miło spędza się na nim czas.

Kolejną istotną zaletą są właściwości termiczne. Drewno z jednej strony zachowuje swoje ciepło w chłodniejsze dni, ale jednocześnie przy słonecznej pogodzie nie nagrzewa się nadmiernie. W efekcie po deskach możesz komfortowo chodzić boso nawet w środku upalnego lata. Przy kompozycie jest to niemożliwe – robi się bardzo gorący.

Oprócz tego, taras drewniany możesz stosunkowo niskim kosztem wyposażyć. Meble ogrodowe, różnego rodzaju donice, stoły i inne rzeczy drewniane są niedrogie i bardzo łatwo dostępne. Co ważne, do takiego tarasu pasuje także bardziej nowoczesne wyposażenie, na przykład z metalu.

Na koniec pozostaje jeszcze jedna kwestia – swoboda aranżacji. Drewno ma to do siebie, że w każdej chwili możesz je pomalować czy lakierować. W efekcie szybko i przy niewielkim nakładzie finansowym odmienisz wygląd swojego wymarzonego, drewnianego tarasu.

Jakie są wady tarasów drewnianych?

Tak, tego się zapewne spodziewaliście – największą wadą drewnianego tarasu jest niewątpliwie konieczność jego konserwacji. To z tego powodu tak wiele osób ma obawy, ale naszym zdaniem zupełnie niepotrzebnie. Kluczem do sukcesu jest wybór desek tarasowych wykonanych z wysokogatunkowego drewna, np. egzotycznego. Materiał ten jest odporny na trudne warunki atmosferyczne i wykazuje się wieloletnią trwałością. Jego konserwacja jest przy tym bardzo prosta i tania – na pewno nie sprawi Ci większego problemu.

Za wadę można uznać również cenę, ale trzeba na nią patrzeć z nieco szerszej perspektywy. Jeśli wydasz trochę więcej na dobrej jakości drewno i z niego zbudujesz taras, inwestycja na pewno Ci się zwróci. Tanie, rodzime gatunki faktycznie mogą wzbudzać wątpliwości. Drewno to szybko niszczeje i wypacza się, a jego konserwację trzeba bardzo często powtarzać.

Nieprawdą jest powszechna opinia o tym, że deski z drewna egzotycznego ciężko dostać w naszym kraju. Wystarczy skorzystać z usług specjalistów, np. firmy Hardwood.pl. Sprzedaje wysokiej jakości materiały na drewniane tarasy w przystępnych cenach. Do tego jej pracownicy mogą zająć się profesjonalnym montażem u klienta.

Taras z drewna – czy warto?

Jak widzisz, wady tarasów drewnianych są tylko pozorne, a zalet tego rozwiązania jest naprawdę wiele. Pamiętaj o tym, że drewno ma jeszcze jedną ważną właściwość – jest ekologiczne i w pełni biodegradowalne! Musisz jedynie zadbać o to, aby deski zamawiać od sprawdzonych sprzedawców, na przykład na stronie https://hardwood.pl. Certyfikowane, pochodzące z legalnych upraw drewno cechuje się piękny wyglądem i ponadprzeciętną jakością. Do tego możesz je zamówić w przystępnej cenie, a więc inwestycja nie będzie dla Ciebie ogromnym obciążeniem finansowym.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register